Tysiące turystów na Daisy Days w Pszczynie. Zobaczcie zdjęcia

2022-05-22 17:26

Daisy Days w Pszczynie odbywają się po dwuletniej przerwie. To strzał w dziesiątkę. Spragnieni festiwalowych emocji turyści tłumnie odwiedzają Pszczynę, która w ten sposób upamiętnia arystokratkę Marię Teresę Oliwię Cornwalis-West, zwaną Księżną Daisy. Trzydniowa impreza pełna jest wydarzeń zaplanowanych z myślą o całych rodzinach.

Pszczyna świętuje Daisy Days

Tysiące turystów przyjechało w ten weekend do Pszczyny na trzydniową imprezę Daisy Days. Piękna pogoda skłoniła całe rodziny do odwiedzin nie tylko Rynku, ale i parku przy zamku w Pszczynie. Atrakcji nie brakowało.

Księżna Daisy przyciąga turystów do Pszczyny

Księżna Diasy jako najbardziej rozpoznawalna mieszkanka pszczyńskiego zamku była kobietą wielu pasji i zdolności. Stąd narodził się pomysł stworzenia imprezy poświęconej ikonie miasta. Daisy Days to połączenie różnych form aktywności: kulturalnych, sportowych i ogrodniczych, które mają związek z działalnością i zainteresowaniami księżnej.

Daisy Days w Pszczynie PROGRAM

Najpiękniejszym elementem Daisy Days w Pszczynie, które zaskoczyło wszystkich turystów jest wystawa ogrodów pokazowych na Rynku. Zostały zaaranżowane przez kilkanaście ogrodnictw i zakładów zieleni w taki sposób, aby pokazać nie tylko piękne rośliny, możliwości małej architektury ogrodniczej, ale przede wszystkim wkomponować się w okoliczne kamienice.

- Jesteśmy oczarowani! Rynek w Pszczynie powinien tak wyglądać każdego dnia, a nie tylko w czasie Daisy Days. Byłoby naprawdę cudownie, aby zniknęła kamienna patelnia na rzecz tych ogrodów - mówią zgodnie turyści, którzy z zachwytem robili zdjęcia i chodzili pomiędzy oczkami wodnymi.

W trakcie Daisy Days w Pszczynie odbywają się liczne imprezy towarzyszące takie jak:

  • Festiwal Pszczyńskich Organizacji Pozarządowych – prezentacja działalności i dorobku organizacji pozarządowych z terenu Pszczyny, warsztaty artystyczne i zabawy
  • Majówka Konna – prezentacje jeźdźców, konkursy zręcznościowe, konkursy powożenia bryczkami, przejażdżki konne dla dzieci i bryczkami
  • Koncert wokalistów ze Studia Piosenki i Rehabilitacji Głosu VoicePless
  • Koncert laureatów Konkursu Piosenki Poetyckiej SENTYMENTY
  • Książęca Gra Miejska
  • Konkurs Młodych Instrumentalistów „Pszczyńskie Impresje Instrumentalne”
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE