Tysiące turystów na Daisy Days w Pszczynie. Zobaczcie zdjęcia

2022-05-22 17:26

Daisy Days w Pszczynie odbywają się po dwuletniej przerwie. To strzał w dziesiątkę. Spragnieni festiwalowych emocji turyści tłumnie odwiedzają Pszczynę, która w ten sposób upamiętnia arystokratkę Marię Teresę Oliwię Cornwalis-West, zwaną Księżną Daisy. Trzydniowa impreza pełna jest wydarzeń zaplanowanych z myślą o całych rodzinach.

Pszczyna świętuje Daisy Days

Tysiące turystów przyjechało w ten weekend do Pszczyny na trzydniową imprezę Daisy Days. Piękna pogoda skłoniła całe rodziny do odwiedzin nie tylko Rynku, ale i parku przy zamku w Pszczynie. Atrakcji nie brakowało.

Księżna Daisy przyciąga turystów do Pszczyny

Księżna Diasy jako najbardziej rozpoznawalna mieszkanka pszczyńskiego zamku była kobietą wielu pasji i zdolności. Stąd narodził się pomysł stworzenia imprezy poświęconej ikonie miasta. Daisy Days to połączenie różnych form aktywności: kulturalnych, sportowych i ogrodniczych, które mają związek z działalnością i zainteresowaniami księżnej.

Daisy Days w Pszczynie PROGRAM

Najpiękniejszym elementem Daisy Days w Pszczynie, które zaskoczyło wszystkich turystów jest wystawa ogrodów pokazowych na Rynku. Zostały zaaranżowane przez kilkanaście ogrodnictw i zakładów zieleni w taki sposób, aby pokazać nie tylko piękne rośliny, możliwości małej architektury ogrodniczej, ale przede wszystkim wkomponować się w okoliczne kamienice.

- Jesteśmy oczarowani! Rynek w Pszczynie powinien tak wyglądać każdego dnia, a nie tylko w czasie Daisy Days. Byłoby naprawdę cudownie, aby zniknęła kamienna patelnia na rzecz tych ogrodów - mówią zgodnie turyści, którzy z zachwytem robili zdjęcia i chodzili pomiędzy oczkami wodnymi.

W trakcie Daisy Days w Pszczynie odbywają się liczne imprezy towarzyszące takie jak:

  • Festiwal Pszczyńskich Organizacji Pozarządowych – prezentacja działalności i dorobku organizacji pozarządowych z terenu Pszczyny, warsztaty artystyczne i zabawy
  • Majówka Konna – prezentacje jeźdźców, konkursy zręcznościowe, konkursy powożenia bryczkami, przejażdżki konne dla dzieci i bryczkami
  • Koncert wokalistów ze Studia Piosenki i Rehabilitacji Głosu VoicePless
  • Koncert laureatów Konkursu Piosenki Poetyckiej SENTYMENTY
  • Książęca Gra Miejska
  • Konkurs Młodych Instrumentalistów „Pszczyńskie Impresje Instrumentalne”
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE