Tym samochodem jeździła królowa Elżbieta II. Teraz auto idzie pod młotek

i

Autor: Archiwum/Iconic Actioneers Tym samochodem jeździła królowa Elżbieta II. Teraz auto idzie pod młotek

Ciekawostki

Tym samochodem jeździła królowa Elżbieta II. Teraz auto idzie pod młotek

Jeden z domów aukcyjnych w Wielkiej Brytanii dodał do swojej oferty samochód, którym swego czasu jeździła królowa Elżbieta II. Jak można się domyślić, nie był to zwykły Range Rover. Pojazd skrywa wiele tajemnic i ciekawych historii.

Samochód królowej Elżbiety II wystawiony na sprzedaż

W historii swojego panowania na brytyjskim tronie królowa Elżbieta II poruszała się wieloma samochodami. Wśród pojazdów jakimi jeździła, można wymienić takie marki, jak Aston Martin, Jaguar, Rolls-Royce, Bentley czy Range Rover. Te marki od lat były w służbie Jej Królewskiej Mości. Elżbieta II miała dużą słabość do samochodów produkowanych przez Land Rovera. Wielokrotnie widziano ją prowadzącą pojazdy tej marki, która specjalnie dla niej przygotowywała wyjątkowe egzemplarze. Jednym z nich był zielony Rand Rover z 2004 roku. Pojazd przygotował i opracował zespół Special Vehicle Operations.

W wyposażeniu pojazdu specjalnie dla brytyjskiej królowej znalazły się m.in. ukryte oświetlenie w atrapie chłodnicy, dodatkowe pokrowce na siedzenia, kojec dla psa czy dodatkowe uchwyty dla pasażerów tylnej kanapy. Odkąd pojazd wszedł w służbę korony brytyjskiej, przejechał blisko 170 tys. kilometrów. Oczywiście znaczną część zrobili jej kierowcy a także ochroniarze, ale jak wiadomo, królowa Elżbieta II nie potrafiła sobie odmówić od czasu do czasu przejażdżki tym samochodem. 

Range Rover, którym jeździła zmarła 8 września 2022 królowa Anglii, zostanie wystawiony na sprzedaż 11 listopada 2023 roku przez dom aukcyjny Iconic Auctioneers. Cena orientacyjna pojazdu wynosi 50 - 60 tys. funtów ale w ciemno można założyć, że auto zostanie sprzedane za o wiele większe pieniądze.