Tychy zabrały się za pozimowe remonty dróg, a to oznacza utrudnienia dla kierowców

2021-03-29 10:49
Zdjęcie ilustracyjne
Autor: MZUiM Tychy

W kalendarzu wiosna, a to oznacza powrót remontów na tyskich ulicach. Na razie drogowcy wzięli się za łatanie świeżych dziur, które powstały zimą. Trwają też prace związane z montażem systemu ITS.

Na początek drogowcy wzięli się za naprawy cząstkowe, czyli uzupełnianie pozimowych ubytków w nawierzchni dróg. 

- Prace te wykonywane są na bieżąco. Obecnie do napraw wykorzystywane są głównie mieszanki mineralno-asfaltowe wytwarzane i wbudowywane "na ciepło" oraz "na zimno" - mówi Artur Kruczek, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach.

To wiąże się z krótkimi utrudnieniami w ruchu na większości ulic w mieście.

- Cząstkowe remonty prowadzone były lub niebawem będą na ulicach: Bocheńskiego, Budowlanych, Brzozowej, Harcerskiej, Targiela, Turyńskiej, Oświęcimskiej, Poziomkowej, Nałkowskiej, Dmowskiego, Edukacji, Grota-Roweckiego, Konecznego i Wieniawskiego. Naprawy dotyczą również dróg gruntowych. Roboty przewidziano m.in. na ulicach: Dołowej, Gilów, Bławatków, Za drogą, Świerkowej, Agrestowej, Jakuba, Nadrzecznej, Barwnej i Mąkołowskiej - mówi  Agnieszka Kijas, z tyskiego MZUiM-u. 

W mieście szykują się też większe naprawy. Chodzi o nakładki asfaltowe.

- Roboty ruszą m.in na ulicy Oświęcimskiej, od ulicy Katowickiej do Czarnej. Będziemy pracować także na Budowlanych w rejonie skrzyżowania z ulicą Glińczańską i  Burschego. Będziemy także na alei Piłsudskiego i to jest fragment od Armii Krajowej, do ulicy Jordana - dodaje Kijas.

Łącznie na ten cel miasto przeznaczyło blisko 3 mln. zł.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z plane, już w maju rozpocznie się duży remont alei Bielskiej.

- Planowo prace będą koncentrowały się na odcinku al. Bielskiej od skrzyżowania z ulicami Edukacji i Budowlanych aż do wysokości ul. Sikorskiego - wyjaśnia dyrektor A. Kruczek - Tam, na wybranych fragmentach, stara nawierzchnia zostanie sfrezonana na całej szerokości drogi, a w razie potrzeby zostanie również uzupełniona podbudowa. Dopiero na tak przygotowanym podłożu będzie ułożona nowa asfaltowa nakładka.

W zakres prac wchodzi także regulacja urządzeń znajdujących się w drodze. Chodzi studzienki kanalizacyjne i wpusty uliczne. Miejscowo będą też wymiane krawężniki. Całkowity koszt inwestycji oszacowano na 2,5 mln. zł. 

Ogłoszenie przetargu na remont al. Bielskiej planowane jest w kwietniu, co oznacza, że prace rozpoczną się najwcześniej w maju.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE