Tychy: uruchomiono społeczną lodówkę, radni zachęcają do dzielenia się jedzeniem

2022-12-06 21:31

Obok restauracji Kameleon przy ul. Uczniowskiej w Tychach stanęła społeczna lodówka. Można w niej zostawić żywność dla potrzebujących.

"Lodówka Pełna Dobra", która stanęła obok restauracji Kameleon przy ul. Uczniowskiej w Tychach, to wspólna inicjatywa miejskich radnych i społeczników.

Za powstanie społecznej lodówki odpowiada m.in. przewodnicząca RM Tychy Barbara Konieczna, radni Anita Skapczyk i Michał Kasperczyk oraz społecznicy Dawid Kołodziejczyk i Paweł Janas. W uroczystym otwarciu wziął udział również poseł Michał Gramatyka.

Autorzy pomysłu zachęcają, by ci, którzy mają ochotę i możliwość, przynosili do lodówki żywność dla potrzebujących. Zasady są proste: podarowane produkty nie mogą być zepsute, nadgnite czy spleśniałe. Należy też nakleić na daną rzecz naklejkę z datą włożenia do lodówki.

"Lodówka Pełna Dobra" będzie czynna całą dobę, a każdy potrzebujący może przyjść i zabrać dla siebie coś do zjedzenia.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE