Tychy

i

Autor: 112tychy.pl

Tychy: Starszy mężczyzna szedł środkiem ulicy. Myślał, że są lata 90. XX wieku

W niedzielę, 12 lutego 2023 r., w Tychach na ul. Sikorskiego Strażnicy Miejscy zauważyli starszego mężczyznę, który szedł środkiem drogi. Senior był pewien, że znajduje się w innej części miasta. Trafił pod opiekę krewnych.

Jak informuje portal 112tychy.pl, w niedzielę, 12 lutego, po godzinie 18.00 tyscy Strażnicy Miejscy pomogli starszemu mężczyźnie. Senior szedł środkiem drogi na ul. Sikorskiego. Funkcjonariusze natychmiast się zatrzymali i pomogli mężczyźnie.

Strażnicy pomogli zagubionemu seniorowi

Starszy pan podczas rozmowy ze strażnikami przekonywał ich, że znajduje się na tak zwanych „szeregowcach”, które są zupełnie w innej części Tychów. Strażnicy dodają, że ciężko było z nim nawiązać kontakt, bo w rozmowie wracał do wydarzeń, które miały miejsce 20 – 30 lat temu. Zagubiony mężczyzna, w końcu powiedział, że wyszedł do sklepu po chleb i nie potrafił wrócić do mieszkania.

Na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego i w międzyczasie udało się ustalić miejsce zamieszkania seniora. Okazało się, że mieszka on samotnie, dlatego podjęto decyzję o przekazaniu go pod opiekę krewnych.