BO Chorzów

i

Autor: UM Chorzów

Trwa nabór wniosków do chorzowskiego budżetu obywatelskiego

2022-05-13 19:05

Prawie 4 miliony złotych mają w tym roku do wydania mieszkańcy Chorzowa. Trwa nabór wniosków do 10 edycji budżetu obywatelskiego. Na początek trzeba mieć dobry pomysł, później wystarczy przelać go na formularz zgłoszeniowy, który znajdziecie na www.bo.chorzow.eu.

- Już po raz 10. mieszkańcy Chorzowa zadecydują o tym jakie inwestycje i społeczne inicjatywy zostaną w 2023 roku zrealizowane ze środków budżetu obywatelskiego. Na pomysły mieszkańców Chorzowa rozdysponowanych zostanie 3,9 mln zł. - mówi Tomasz Breguła, rzecznik Urzędu Miasta Chorzów. 

Do tej pory w ramach Budżetu Obywatelskiego udało się zrealizować 123 projekty. Przez 9 lat z inicjatywy chorzowian powstały m.in. place zabaw, boiska, siłownie plenerowe, łąki kwietne, budki dla jerzyków i wybiegi dla psów. Były też koncerty, festyny, rajdy rowerowe, turnieje sportowe, kino plenerowe.

- Z roku na rok  mieszkańcy Chorzowa składają więcej projektów, coraz więcej osób bierze też udział w głosowaniu, które jest jedynym kryterium skierowania do realizacji  projektu, który pozytywnie przejdzie ocenę formalną i merytoryczną - dodaje rzecznik. 

W tym roku na składanie wniosków i  ocenę merytoryczną więcej czasu. A każdy głosujący będzie miał do dyspozycji 10 punktów, które może przydzielić według swojego uznania.

W 10. edycji chorzowskiego budżetu obywatelskiego mieszkańcy mają do wydania 3,9 mln zł, czyli o 200 tys. zł więcej niż w poprzedniej edycji.

Zarówno zgłaszanie projektów jak i głosowanie odbywają się wyłącznie drogą elektroniczną za pośrednictwem strony www.bo.chorzow.eu.  Co ważne, tylko mieszkańcy mogą zgłaszać projekty i głosować.

Harmonogram 10. edycji Budżetu Obywatelskiego:

9.05-12.06 – zgłaszanie projektów

13.06-28.08 weryfikacja projektów

29.08-9.09 – przyjmowanie i rozpatrywanie odwołań

10.09-25.09 głosowanie

28.09 ogłoszenie wyników

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE