Trwa modernizacja jaworznickiej Sosiny. Z kąpieliska będzie można korzystać w wakacje

2021-05-13 13:37
Zalew Sosina w Jaworznie
Autor: UM Jaworzno Zalew Sosina w Jaworznie

Kąpielisko Sosina w Jaworznie przechodzi gruntowną modernizację. W ramach projektu wartego ponad 33 miliony złotych oczyszczono zalew z zalegającego na jego dnie mułu.

Od wiosny 2019 roku wybierał go refuler. Urządzenie działało jak wielki odkurzacz, który wysysał osad z dna zalewu.

Powstała tam kanalizacja sanitarna, sieć wodociągowa, drogi rowerowe oraz pomosty dla wędkarzy. To jednak nie koniec prac.

- Pewnych rzeczy nie mogliśmy zrobić w ramach tego przedsięwzięcia. Na przykład zorganizowanie kąpielisk, miejsc parkingowych, których będzie potrzeba dużo. Z tych pieniędzy nie mogliśmy tego zrobić i będziemy je robić obok. Część niestety już po sezonie, dlatego, że nie zdążylibyśmy przed sezonem, a zamknięcie Sosiny na sezon byłoby dla ludzi niezrozumiałe - powiedział nam prezydent Jaworzna Paweł Silbert .

Mieszkańcy już w tej chwili mogą korzystać z okalających zalew dróg rowerowych. Będą już pierwsze do wynajęcia domki.

- Będą też wkrótce ogłoszone przetargi na domki, w których będzie można prowadzić taką działalność gastronomiczną. Jest wybudowana całkiem spora liczba toalet, które pozwolą utrzymać stan sanitarny tego obiektu w należytym stanie - dodaje prezydent Silbert.

Proces modernizacji Sosiny potrwa jeszcze kilka lat.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE