Truskolasy: Zamachnął się siekierą na interweniującego policjanta. Teraz grozi mu 10 lat więzienia

2023-01-23 13:30
Zamachnął się siekierą na policjanta
Autor: Śląska Policja

Policjanci z kłobuckiej komendy zatrzymali 56-latka, który próbował uderzyć jednego z interweniujących policjantów siekierą. Gdyby nie refleks mundurowego, mogłoby dojść do tragedii. Zatrzymanemu grozi 10 lat więzienia.

Policjanci z Kłobucka otrzymali zgłoszenie o pijanym mężczyźnie, który chodzi po miejscowości Truskolasy z siekierą i próbuje wejść do miejscowego sklepu. Na miejsce wysłano patrol policji.

Dojeżdżający na miejsce mundurowi zauważyli mężczyznę prowadzącego rower, do którego przymocowany był koszyk, a w nim znajdowała się siekiera. Policjanci zatrzymali się obok mężczyzny i podjęli wobec niego interwencję.

Nagle 56-latek sięgnął po siekierę i zamachnął się na jednego z nich. Policjant wykazał się refleksem i uniknął uderzenia. Następnie stróże prawa obezwładnili agresora i go zatrzymali.

Po przebadaniu okazało się, że w jego organizmie znajduje się ponad 2,1 promila alkoholu. Zatrzymany agresor dwie noce spędził w policyjnym areszcie, a następnie został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza Policji – informują mundurowi.

Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara nawet 10 lat więzienia. Prokurator objął go policyjnym dozorem, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE