Tragiczny wypadek w Wodzisławiu Śląskim. 17-letnia Karolina przeżyła

i

Autor: archiwum prywatne, WPR Katowice

Wiadomości

Tragiczny wypadek w Wodzisławiu Śląskim. 17-letnia Karolina przeżyła i teraz walczy o powrót do zdrowia

17-letnia Karolina przeżyła tragiczny wypadek, w którym zginęli jej przyjaciele. Teraz dziewczyna walczy o powrót do sprawności. Wkrótce rozpocznie kosztowną rehabilitację, która nie jest refundowana przez NFZ. Dlatego też w sieci ruszyła zbiórka.

Wypadek odebrał 17-letniej Karolinie sprawność

13 stycznia 2024 roku w Wodzisławiu Śląskim doszło do tragicznego zdarzenia. Jak ustalili policjanci, kierujący samochodem Peugeot nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu osobowym Audi, doprowadzając tym samym do zderzenia czołowego. Zginęła trójka przyjaciół: Denis P., Robert B. i Jakub P. Audi podróżowali także 17-letnia Karolina M. i 19-letni Daniel. Oni przeżyli ten straszny wypadek. 

Karolina w ciężkim stanie trafiła do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, Daniel z kolei do szpitala w Wodzisławiu, gdzie przeszedł operację kręgosłupa.

Nastolatka miała bardzo dużo szczęścia w tym tragicznym zdarzeniu. – To był moment, w którym na chwilę załamał mi się cały świat. Udałam się bezpośrednio do szpitala, gdzie Karolina została przewieziona zaraz po wypadku. Stan był na tyle tragiczny, że konieczne było natychmiastowe przetransportowanie do placówki w Katowicach. Spodziewano się najgorszego… – pisze mama Karoliny na portalu siepomaga. Do wypadku doszło zresztą nieopodal domu 17-latki. 

Dziewczyna miała złamany kręgosłup w kilku miejscach. Musiała przejść zresztą poważne operacje. Było ich aż cztery. Obecnie Karolina przebywa w domu i walczy o powrót do pełni sił. – Wiemy jednak, że potrzeba na to czasu. Już wkrótce zacznie rehabilitację w prywatnej klinice, by pod okiem specjalistów wracać do sprawności – pisze mama dziewczyny.

Rehabilitacja jest jednak dość kosztowna. 30 tys. zł miesięcznie. Wsparcie, które jest potrzebne nie obejmuje Narodowy Fundusz Zdrowia. Dlatego też Fundacja Votum w porozumieniu z rodziną nastolatki założyła zbiórkę na ten cel w portalu siepomaga.pl.