Wiadomości

Tragiczny wstrząs w kopalni Mysłowice-Wesoła. Znamy stan rannych górników

W Kopalni Mysłowice-Wesoła doszło do tragicznego wstrząsu. Na jego skutek zmarł 43-letni górnik, a kilku zostało rannych. Wiadomo już, jaki jest stan poszkodowanych. Informacje przekazała rzeczniczka Polskiej Grupy Górniczej.

Tragedia w Kopalni Mysłowice-Wesoła. Znany jest stan poszkodowanych górników

17 kwietnia doszło do wstrząsu w Kopalni Mysłowice-Wesoła. W bezpośredniej strefie zagrożenia przebywało 14 pracowników. Dziewięciu z nich zostało poszkodowanych. Niestety jeden z mężczyzn nie przeżył obrażeń, do których doszło na skutek wstrząsu. Lekarz przybyły na miejsce stwierdził jego zgon.

Ranni górnicy zostali przetransportowani w godzinach nocnych do okolicznych szpitali. O stanie poszkodowanych poinformowała rzeczniczka PGG.

Są to różne urazy, m.in. klatki piersiowej, głowy, stłuszczenia w okolicy kręgosłupa, otarcia nóg i pleców. Górnicy są w różnym stanie. Najważniejsze jest to, że górnicy są pod opieką medyczną szpitali w Ochojcu, Mysłowicach, Tychach i Sosnowcu. Polska Grupa Górnicza jest w stałym kontakcie z tymi placówkami - przekazała portalowi Eska.pl Aleksandra Wysocka-Siembiga, rzeczniczka prasowa PGG.

Akcja ratunkowa została zakończona około godziny 1.00. Zobaczcie zdjęcia.

Wstrząs w Kopalni Mysłowice-Wesoła. Zginął górnik

Przypomnijmy, że do tego tragicznego zdarzenia doszło około godziny 20.35 w środę, 17 kwietnia. Wstrząs był tak silny, że odczuli go na powierzchni mieszkańcy wielu miast od Mysłowic, przez Imielin, Sosnowiec aż do Katowic. Wówczas bezpośredniej strefie zagrożenia przebywało 14 pracowników. 

Dziewięciu z nich odniosło takie obrażenia, że niezbędny był ich transport do szpitala. Jeden z górników był reanimowany, niestety nie przeżył.

Wstrząs został zlokalizowany na poziomie 865 metrów (wcześniej podawano, że 665 m). Był to samoistny wstrząs górotworu. Prace w strefie zagrożenia zostały oczywiście wstrzymane. Jak podkreśla rzeczniczka PGG szczegółowe okoliczności wypadku będą wyjaśnianie.