Tragicznie zginęła dr Alicja Pigoń-Węgiel. Była cenioną lekarką z Zabrza. Ogłoszono datę pogrzebu

2022-12-01 20:53
Znicz, świeczka
Autor: Shutterstock

W wypadku na granicy Gliwic i Zabrza, 25 listopada 2022 r., zginęła dr Alicja Pigoń-Węgiel. Ogłoszono datę pogrzebu lekarki.

„Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 25 listopada 2022 r. zmarła tragicznie dr n. med. Alicja Pigoń-Węgiel, emerytowany adiunkt Kliniki Chorób Wewnętrznych, Diabetologii i Nefrologii Katedry Chorób Wewnętrznych, Diabetologii i Nefrologii Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach” poinformował Śląski Uniwersytet Medyczny.

Lekarka tragicznie zginęła w wypadku pomiędzy Gliwicami a Zabrzem. Wracając do domu została śmiertelnie potrącona na przejściu dla pieszych. Pomimo reanimacji nie udało się jej uratować.

Ceniona lekarka z Zabrza

Była cenionym i niezwykle lubianym przez pracowników i studentów nauczycielem akademickim, współtwórcą Zabrzańskiego Hospicjum Domowego im. Matki Teresy – dodają pracownicy ŚUM w Katowicach.

Dr Alicja Pigoń-Węgiel urodziła się 27 lutego 1946. Studiowała na Śląskiej Akademii Medycznej, swoje życie zawodowe poświęciła ochronie zdrowia w Zabrzu. Była współtwórcą Zabrzańskiego Hospicjum Domowego im. Matki Teresy. W 2018 r. została uhonorowana statuetką im. św. Kamila za pełną oddania pracę na rzecz poradni diabetologicznej w Zabrzu.

Pogrzeb dr Alicji Pigoń-Węgiel

Uroczystość pogrzebowa dr Alicji Pigoń-Węgiel odbędzie się w sobotę, 3 grudnia 2022 r., o godzinie 11.00 na cmentarzu parafii św. Macieja w Zabrzu przy ul. Kondratowicza 15a.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE