Tragedia w Sosnowcu. Czterolatka wypadła z okna na 5. piętrze. Ustalenia prokuratury

2022-07-28 12:46

4,5- letnia dziewczynka zmarła w środę w wieczorem po tym, jak wypadła z okna na piątym piętrze budynku w centrum Sosnowca. Prokuratura w Sosnowcu ma dodatkowe ustalenia w sprawie tragicznego wypadku.

Powiadomienie o wypadku przy ul. Małachowskiego wpłynęło na policję o godz. 18.29. Przybyłe na miejsce służby podjęły reanimację dziecka, ale mimo ich długotrwałych wysiłków dziewczynki nie udało się uratować. Lekarz stwierdził zgon.

Czterolatka wypadł z piątego piętra - co się stało?

"Wyjaśniamy wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Jest za wcześnie, byśmy mogli przekazać jakiekolwiek ustalenia, jak mogło dojść do tej tragedii" - powiedziała podkomisarz Kepper.

Do tragicznego wypadku doszło w momencie, gdy ulica była pełna ludzi. Choć sklepy o tej porze zwykle już są pozamykane, tuż obok kamienicy rozstawione są ogródki piwne, gdzie zwykle do późnego wieczoru przesiadują klienci. Gdy na miejsce podjechała jednostka straży pożarnej i pogotowie ratunkowe, wzbudziło to sporo zainteresowania.

Ustalenia w sprawie okoliczności tragedii w Sosnowcu poczynił Super Express. Jak wynika z ustaleń autorki Katarzyny Kapusty-Gruchlik, dramat rozegrał się, gdy matki dziewczynki nie było w domu, a ojciec wyszedł do sklepu po piwo, zostawiając dziecko bez opieki. Ojciec dziewczynki na widok policji i karetki miał wyrzucić reklamówkę z zakupami. 

Ojcu od razu została pobrana krew do analizy. Nie wykazała ona obecności alkoholu.

Tragedia w Sosnowcu: ustalenia prokuratury

W środę wieczorem policja przesłuchała rodziców dziewczynki. Zbierane były wszelkie dowody w sprawie. W czwartek rano akta sprawy trafiły do prokuratury. Dzisiaj należy się spodziewać dalszych kroków prokuratury w sprawie. Na podstawie zebranych dowodów prokurator podejmie decyzje w sprawie rodziców dziecka.

- Śledztwo prowadzimy w kierunku narażenia utraty zdrowia i życia i nieumyślnego doprowadzenia do śmierci dziecka. Od zdarzenia upłynęło zaledwie kilkadziesiąt godzin więc nadal trwają intensywne czynności - informuje prokurator Marcin Stolpa z Prokuratury Rejonowej Sosnowiec Południe.

Śledztwo po tragedii. Dziewczynka wypadła z okna. Zginęła na miejscu

Prokuratura w Sosnowcu na razie nie ujawnia bliższych szczegółów związanych ze statusem rodziców dziecka, które wypadło z okna. Tłumaczy to dobrem toczącego się śledztwa.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE