To ma być najnowocześniejsza, zeroemisyjna siedziba pogotowia ratunkowego w Polsce. Powstanie w Sosnowcu

2022-01-14 16:11
Tak będzie wygladać nowa siedziba Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu
Autor: Katarzyna Ziółkowska-Dąbek Tak będzie wygladać nowa siedziba Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu

Na działce przy ulicy Janowskiego w Sosnowcu w sąsiedztwie policji i prokuratury stanie nowy budynek Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu. Kosztować ma ok 20 milionów złotych.

Nowa siedziba ratowników powinna być gotowa do końca 2023 roku.

- Budynek będzie się składał z garaży, gdzie będą stacjonowały karetki. Parter to będzie część cała związana ze stacją, czyli właśnie z częścią administracyjną stacji pogotowia plus właśnie z osobami, które na dyżurach przebywają. Pierwsze piętro to będzie ta część konferencyjna i ta część administracyjno-techniczna obsługująca całe pogotowie - powiedział nam dyrektor Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu Klaudiusz Nadolny.

Do dyspozycji ratowników będą też pokoje odpoczynku, szatnie oraz siłownia.

Dodatkowo w tym roku zmodernizowane zostaną miejsca stacjonowania ratowników w Szczekocinach, Pilicy, Mierzęcicach, Dąbrowie Górniczej, Zawierciu i Jaworznie. W tej chwili warunki w jakich muszą pracować są kiepskie.

W planach są też zakupy kolejnych ambulansów, wymiana defibrylatorów oraz urządzeń do kompresji klatki piersiowej. Dodatkowo przeprowadzona zostania standaryzacja plecaków ratowniczych.

W sosnowieckim pogotowiu zatrudnionych jest ok 400 osób. W swojej strukturze posiada 23 zespoły ratownictwa medycznego. Zabezpiecza populację wynoszącą ok 700 tysięcy mieszkańców.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE