Nowa linia minibusowa w TG

i

Autor: ZTM

Wiadomości

W Tarnowskich Górach wprowadzono nowe połączenie. Mieszkańcy czekali na nie od lat

W Tarnowskich Górach zostanie wprowadzone nowe połączenie autobusowe. Nowa linia minibusowa nr 749 zostanie uruchomiona 4 marca. Trasa będzie wiodła przez centrum miasta, Repty Śląskie i Stare Tarnowice.

Nowe połączenie autobusowe w Tarnowskich Górach

Mieszkańcy Tarnowskich Gór pod koniec 2022 roku zawnioskowali o uruchomienie dodatkowej linii autobusowej. Do tej pory przystanki te nie były uwzględnione w siatce połączeń ze względu na zbyt wąskie drogi. Dlatego też miasto postanowiło połączyć wybrane dzielnice miasta liniami minibusowymi.

Linia połączy okolice, które nie były do tej pory ze sobą bezpośrednio skomunikowane – tłumaczy Arkadiusz Czech, Burmistrz Tarnowskich Gór wskazując, że z powodu wąskich dróg i ciasnych skrzyżowań nie mieszczą się tam normalne autobusy.

Od poniedziałku, 4 marca planowane jest uruchomienie kolejnej linii minibusowej nr 749. Połączy ona dzielnice Tarnowskich Gór -  Bobrowniki Śląskie Piekary Rudne, Repty Śląskie, Stare Tarnowice, Osadę Jana oraz Centrum.

Dzięki nowej linii możliwe będzie dojazd komunikacją miejską do kopalni zabytkowej, sztolni, parku w Reptach, Szybu Staszic czy Rezerwatu Segiet. Na trasie nowej linii zaplanowano 21 przystanków. Linia w dni robocze będzie wyjeżdżać osiem razy dziennie. Pierwszy kurs zaplanowano o 5.46, ostatni wyruszy na trasę po godz. 19.00. Rozkład jazdy jest dostępny tutaj.

Wprowadzenie nowej linii minibusowej jest częścią reorganizacji rozkładu jazdy dworca autobusowego w Tarnowskich Górach. Jak zapowiada ZTM, dzięki nowym liniom minibusowym mieszkańcy dojadą w miejsca, których dotychczas komunikacja miejska nie obsługiwała. Uruchomienie kolejnej linii rozważane jest m.in. w Strzybnicy.