Eryk Lubos w Tarnowskich Górach

i

Autor: UM Tarnowskie Góry Film "Diabeł" będzie kręcony w Tarnowskich Górach

Tarnowskie Góry pojawią się na kinowych ekranach. W mieście powstanie film z Erykiem Lubosem

Tarnowskie Góry znajdą się na kinowych ekranach. Film sensacyjny „Diabeł” z Erykiem Lubosem w głównej roli będzie kręcony właśnie w tym śląskim mieście. Urząd miasta dopłaci do produkcji.

Jak informuje portal gwarek.com.pl w Tarnowskich Górach powstaną zdjęcia do filmu, w której główną rolę zagra Eryk Lubos. Dobór aktora nie jest przypadkowy, bo Lubos urodził się właśnie w Tarnowskich Górach. Zdjęcia do filmu sensacyjnego „Diabeł” mają rozpocząć się w styczniu 2023 r. Ekipa filmowa ma zostać w Tarnowskich Górach do marca 2023 r. Nad produkcją będzie pracować około 200 osób. Film ma mieć premierę jesienią 2023 r.

Utrudnienia dla mieszkańców

Prace nad filmem będą odbywać się m.in. w centrum miasta, tarnogórskich podziemiach, Reptach Śląskich, Zbrosławicach i nad zalewem Nakło-Chechło. Mieszkańcy Tarnowskich Gór przez okres kręcenia filmu mogą odczuwać lekkie niedogodności związane ze zmianami organizacji ruchu.

Urząd Miasta w Tarnowskich Górach planuje dofinansować produkcję w wysokości 300 tys. zł w celu promocji miasta.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE