Walentynkowy autobus uruchomiono w Bieruniu. Specjalny pojazd już kursuje

i

Autor: UM Bieruń

Wiadomości

Takiego autobusu nie ma żadne inne miasto w Śląskiem. W Bieruniu widziany był walentynkowy pojazd

Autobus linii 31, który kursuje na trasie między Bieruniem a Tychami, zamienił się w... mobilny symbol miłości. Walentynkowy pojazd już kursuje i jest – wewnątrz i z zewnątrz – udekorowany serduszkami oraz napisami w "dymkach".

Bieruń ma swój walentynkowy autobus

W Bieruniu można spotkać walentynkowy autobus, który został zaaranżowany tak, aby każdy pasażer mógł poczuć się wyjątkowo. Nic dziwnego, że akurat na taki pojazd zdecydowało się to miasto. Nie każdy to wie, ale od 2003 roku św. Walenty jest oficjalnie patronem właśnie Bierunia. 

Dlatego też autobus linii 31, który kursuje na trasie między Bieruniem a Tychami, zamienił się w mobilny symbol miłości. Z przodu został ozdobiony napisem: "Autobus św. Walentego", a wewnątrz i z zewnątrz serduszkami oraz napisami w "dymkach" reklamującymi miasto. 

Pojawiły się więc napisy z takimi wyznaniami miłośnymi, jak m.in. "Dej kusika" (daj całusa) czy "Jo Ci przaja" (ja cię kocham). Na oparciach znalazły się natomiast naklejki z zabawnymi napisami w stylu: "Nie ma mnie na Tinderze, ale znajdziesz mnie w Bieruniu". Na tylnej ścianie pojazdu burmistrz Bierunia zachęca z kolei do obchodzenia w tym mieście Walentynek.

W Bieruniu odnajdziemy kościół św. Walentego

W Bieruniu znajduje się XVII-wieczny drewniany kościół pod wezwaniem św. Walentego. Dlatego też do tego miejsca, co roku, pielgrzymuje tysiące wiernych z całej Polski. Nie brakuje także gości zagranicznych. W tym roku uroczystości odpustowe odbyły się wcześniej niż 14 lutego. Przypomnijmy, że Walentynki tym razem przypadają w Środę Popielcową, która rozpoczyna Wielki Post. Dlatego słynny odpust miał miejsce 11 lutego.

Miasto świętuje przez kilka dni. Obchody rozpoczęły się 9 lutego, a zakończą się w środę 14 lutego. W Walentynki wspomniany autobus będzie oferował pasażerom szczególne atrakcje. Jak zapowiada bieruński magistrat, w środku pojazdu będzie można sobie zrobić wyjątkowe selfie, mieszkańcy spotkają także hostessy, które będą rozdawać bieruńskie słodkości.