Tak wygląda wybuch metanu w kopalni. Potężna kula ognia, przed którą nie ma ucieczki [WIDEO]

2020-12-18 13:33 Arkadiusz Nauka
Tak wygląda wybuch metanu w kopalni. Potężna kula ognia, przed którą nie ma ucieczki [WIDEO]
Autor: Meteo GIG Jak wygląda wybuch metanu w kopalni?

Dokładnie 20 grudnia miną 2 lata od wybuchu metanu w kopalni w czeskiej Stonawie. Zginęło wówczas 13 górników, w tym 12 Polaków. Przypominamy z tej okazji film umieszczony przez Główny Instytut Górnictwa, aby pokazać jak śmiertelną pułapką jest wybuch pod ziemią. Na umieszczonym filmie widać kontrolowany wybuch metanu w kopalni doświadczalnej Barbara w Mikołowie.

Tak wygląda wybuch metanu w kopalni. Potężna kula ognia, przed którą nie da się uciec

Dokładnie 20 grudnia 2018 roku w wyniku wybuchu metanu w czeskiej kopalni w Stonawie zginęło 13 górników, 12 z nich to Polacy. Metan wybuchł na poziomie 800 metrów pod ziemią. Pracujący tam górnicy nie mieli szans. Ostatnie dwa ciała tej katastrofy znaleziono półtorej roku po katastrofie.

Ta tragedia pokazała po raz kolejny jak niebezpieczna może być praca górnika. Kilka dni po katastrofie Główny Instytut Górnictwa umieścił w internecie film z kontrolowanego wybuchu metanu w kopalni Barbara w Mikołowie. Trzeba przyznać, że to wideo robi wrażenie.

Na filmie widzimy ogromną kulę ognia, przed którą nie sposób się schronić w ciasnych korytarzach kopalni. Podczas wybuchu metanu temperatura na dole sięga nawet 1000 stopni Celsjusza.

ZOBACZCIE jak wygląda wybuch metanu w kopalni. To nagranie wywołuje ciarki na plecach

ESKA XD #012
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE