Europoseł ze Śląska sparaliżował polityków! Nie wiedzieli, co się dzieje. Nawet tłumacz zdębiał

i

Autor: EP Service Europoseł ze Śląska sparaliżował polityków! Nie wiedzieli, co się dzieje. Nawet tłumacz zdębiał

Łukasz Kohut mówi po śląsku w Europarlamencie. Tłumacz wymiękł, a świat wpadł w zachwyt. Takiej reakcji nikt się nie spodziewał [WIDEO]

2020-12-18 8:58

Śląskie europoseł Łukasz Kohut zadziwił świat swoim wystąpieniem w Parlamencie Europejskim. Podczas debaty o prawach mniejszości regionalnych, Kohut zaczął mówić... po śląsku. Tłumacz nie wiedział co to za język i nie był w stanie przetłumaczyć go na angielski. Wystąpienie śląskiego europosła odbiło się na świecie szerokim echem.

Łukasz Kohut mówi po śląsku w Europarlamencie. Teraz interesuje się nim cały świat

Śląskie Europoseł Łukasz Kohut w środę, 16 grudnia zadziwił świat. Jego wystąpienie w Parlamencie Europejskim wywołał nie lada sensację. Kohut zaczął bowiem mówić po śląsku. Zablokował tłumaczy, którzy nie potrafili tak egzotycznego języka przetłumaczyć na inne europejskie języki. Dziś Łukaszem Kohutem europoseł z Śląska interesuje się cały świat.

- Napływają do mnie informacje praktycznie z całego świata. Od osób, które kiedyś tam ze Śląska wyjechały, od potomków Ślązaków, którzy wyjechali np. do Kanady, Stanów, Australii, Niemiec, czy Czech. Są bardzo pozytywne reakcje w całym Parlamencie Europejskim, powstają grafiki i memy dotyczące mojego wystąpienia, co mnie osobiście cieszy - mówi nam Łukasz Kohut.

Łukasz Kohut w godce slonskiej przemówił podczas debaty o ochronie praw mniejszości, narodowej, etnicznej i językowej. Cieszy się , że udało mu się przypomnieć o prawie Ślązaków do własnego języka- teraz już nie tylko w Europie ale również na innych kontynentach.

Pełne wystąpienie Europosła Łukasza Kohuta znajdziecie poniżej

ESKA XD #012
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE