Szpak, Maleńczuk i Piaseczny zatrzymani na lotnisku w Pyrzowicach! Próbowali nielegalnie przekroczyć granicę

i

Autor: straż graniczna Szpak, Maleńczuk i Piaseczny zatrzymani na lotnisku w Pyrzowicach! Próbowali nielegalnie przekroczyć granicę

Wydarzenia

Szpak, Maleńczuk i Piaseczny zatrzymani na lotnisku w Pyrzowicach! Straż graniczna była... mocno zdziwiona

Straż Graniczna pracująca na lotnisku w Pyrzowicach miała nie lada orzech do zgryzienia, bowiem musieli zatrzymać osoby o nazwisku Maleńczuk, Szpak oraz Piaseczny. Powód? Próbowali nielegalnie przekroczyć granicę.

Nietypowe zatrzymanie przez straż graniczną na Katowice Airport

Straż graniczna nie może narzekać na nudę na lotnisku w Pyrzowicach. Dwa dni temu musieli tam zatrzymać Maleńczuka, Szpaka oraz Piasecznego. Te trzy osoby o znanych nazwiskach próbowały nielegalnie przekroczyć polską granicę w czwartek 12 października po przylocie samolotu rejsowego z Aten (Grecja), jednak uniemożliwili im to strażnicy. Dlaczego? Bowiem legitymowali się dowodami osobistymi z Polski, Portugalii oraz Węgier. Polski dowód osobisty spersonalizowany był na dane Krzysztof Szpak, portugalski na dane Michał Maleńczuk, natomiast węgierski – Marek Piaseczny. A posługiwali się nimi obywatele Syrii. Nie było więc dla nikogo zaskoczeniem, ze dokumenty były zwykłymi fałszywkami, a po przyciśnięciu strażnicy ustalili prawdziwą tożsamość "Polaków". 

Cała trójka otrzymała mandaty w wysokości 150 - 500 zł. Wszyscy usłyszeli też zarzut próby przekroczenia granicy korzystając z fałszywych dokumentów. Obcokrajowcy zostali przesłuchani, przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów, złożyli wyjaśnienia i poddali się dobrowolnie karze w wymiarze 4 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres 2 lat.

Listen on Spreaker.