Tymczasowy areszt dla 40-latka z Rybnika za kradzież rozbójniczą

i

Autor: KMP Rybnik

Kryminalne

Szokujące sceny na stacji w Rybniku. 40-latek złapał kobietę za głowę i kopnął kolanem w twarz

Wszystko zaczęło się we wtorkowy poranek, gdy dyżurny rybnickiej komendy odebrał telefon w sprawie kradzieży na stacji paliw. Na miejsce pojechał policyjny patrol.

40-latek zaatakował pracownicę stacji benzynowej w Rybniku

Zgłaszająca opowiedziała mundurowym, że jeden z klientów zabrał z półki jedzenie i papierosy, po czym wyszedł ze stacji i wsiadł do auta. Jedna z pracownic podeszła do niego prosząc, by zapłacił. Wtedy mężczyzna wysiadł z samochodu i się na nią rzucił. 40-latek złapał ją za głowę, uderzył kolanem w twarz, po czym odjechał ze świstem opon.

Do sprawy wkroczyli kryminalni. Szybko udało im się ustalić tożsamość podejrzanego. Za atakiem stał 40-letni mieszkaniec Rybnika, doskonale znany policjantom z innych przestępstw. Mężczyzna został zatrzymany już po kilku godzinach i trafił do policyjnego aresztu. Wtedy wyszło na jaw, że to nie jedyne przestępstwo, którego się dopuścił. Kilka godzin przed akcją na stacji wybił szybę w studiu tatuażu.

40-latek usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej i zniszczenia mienia. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zaaresztował podejrzanego na trzy miesiące. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.