Światowe Dni Walki z Głodem. Gotowanie gara zupy w Mysłowicach

2021-10-15 13:59
Gotowanie żuru na mysłowickim Rynku
Autor: Katarzyna Ziółkowska-Dąbek Gotowanie żuru na mysłowickim Rynku

Każda osoba potrzebująca i głodna, która przyszła dziś na mysłowicki Rynek mogła zjeść talerz gorącego żuru. Ponad tysiąc porcji zupy przygotowano w ramach Światowego Dnia Walki z Głodem.

Organizatorem akcji na mysłowickim rynku była Fundacja Wolne Miejsce.

- Zupę rozdajemy nie tylko tym, którzy są głodni. Oczywiście kierujemy to do osób najbardziej potrzebujących, które z tego bardzo się cieszą, ale kierujemy też to do mieszkańców Mysłowic. Myślę, że to jest taki czas, że możemy się jako sąsiedzi spotkać ze sobą, porozmawiać. Od wielu lat organizujemy Wigilie dla samotnych i to są tysiące osób, które przychodzą na nasze wydarzenie. Nie tylko Ci, którzy są głodni, ale też Ci którzy są głodni drugiego człowieka. My w Polsce myślimy, że problem głodu został już rozwiązany, poniekąd tak. Nie jesteśmy najbiedniejszym krajem na świecie, ale jest wiele osób które potrzebują też ciepłoty drugiego człowieka, nie tylko jedzenia - powiedział nam prezes Fundacji Mikołaj Rykowski.

Światowy Dzień Walki z Głodem to akcja, której głównym celem jest uświadomienie społeczeństwu skali ubóstwa. W naszym kraju 15 milionów osób żyje w sferze niedostatku.

W skrajnym ubóstwie według GUS żyje obecnie ponad 5 procent Polaków. Oznacza to, że co 20 Polak czy Polka wegetuje w stanie zagrożenia dla zdrowia i życia.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE