Świąteczny pociąg Tyskie

i

Autor: Tyskie / Facebook

Świąteczny pociąg Tyskie odwiedzi Sosnowiec. Wiemy, gdzie zatrzyma się w tym roku

Pociąg Tyskie w 2022 r. wyruszy w dwie krótkie trasy. W zeszłym roku po raz pierwszy zorganizowano specjalny przejazd w ramach kampanii „Przejdźmy na Ty ponad podziałami”.

Kompania Piwowarska już w 2020 r. chciała wystartować z pociągiem marki Tyskie, jednak plany pokrzyżowała pandemia. Do pomysłu i jego realizacji wrócono w 2021 r. Wtedy Tyski Pociąg Świąteczny wyruszył w trasę 4 grudnia odjeżdżając ze stacji Warszawa Gdańska do Tychów. Następnie z Tychów do Poznania. Odwiedził także Żywiec, gdzie dostał w prezencie beczkę piwa.

Świąteczny pociąg Tyskie: trasa 2022

W tym roku świąteczny pociąg Tyskie odwiedzi północ i południe kraju. Zatrzyma się w Tychach i w Gdyni. Czym w symboliczny sposób połączy dwie strony Polski. Pociąg ma wyruszyć w trasę z Tychów do Sosnowca i z powrotem oraz z Gdyni do Tczewa.

Pociąg będzie kursował na dwóch trasach: Gdynia-Tczew-Gdynia oraz Tychy-Sosnowiec-Tychy.  Czas przejazdu zajmie ok.1,5h. Tyski Pociąg Świąteczny Kompanii Piwowarskiej będzie złożony z trzech wagonów pełnych różnorodnych atrakcji – poinformowała portal nakolei.pl Ewa Surmacz z Kompanii Piwowarskiej.

Świąteczny pociąg Tyskie

Jak wspomina portal nakolei.pl początkowo Tyskie chciało wyruszyć w trasę po Polsce parowozem Ty42, ale plany pokrzyżowała pandemia. Przy współpracy z PKP Intercity w 2021 r. świąteczny pociąg składał się z lokomotywy EU160-007 i dwóch wagonów. W środku znajdowało się świąteczne wnętrze.

W tym roku organizatorzy podróży nie zdradzają szczegółów co do wyglądu tegorocznego świątecznego pociągu.

Bilety na pociąg Tyskie

Bilety na niepowtarzalną podróż można wygrać w konkursie. Zasady są proste. Wystarczy kupić Tyskie Gronie lub Tyskie Zero, zarejestrować paragon na stronie www.tyskie.pl i odpowiedzieć na pytanie konkursowe.

Wśród uczestników zostaną rozlosowane bilety na świąteczną podróż razem z Tyskim