Świąteczny pociąg Tyskie odwiedzi Sosnowiec. Wiemy, gdzie zatrzyma się w tym roku

2022-11-22 11:28
Świąteczny pociąg Tyskie
Autor: Tyskie / Facebook

Pociąg Tyskie w 2022 r. wyruszy w dwie krótkie trasy. W zeszłym roku po raz pierwszy zorganizowano specjalny przejazd w ramach kampanii „Przejdźmy na Ty ponad podziałami”.

Kompania Piwowarska już w 2020 r. chciała wystartować z pociągiem marki Tyskie, jednak plany pokrzyżowała pandemia. Do pomysłu i jego realizacji wrócono w 2021 r. Wtedy Tyski Pociąg Świąteczny wyruszył w trasę 4 grudnia odjeżdżając ze stacji Warszawa Gdańska do Tychów. Następnie z Tychów do Poznania. Odwiedził także Żywiec, gdzie dostał w prezencie beczkę piwa.

Świąteczny pociąg Tyskie: trasa 2022

W tym roku świąteczny pociąg Tyskie odwiedzi północ i południe kraju. Zatrzyma się w Tychach i w Gdyni. Czym w symboliczny sposób połączy dwie strony Polski. Pociąg ma wyruszyć w trasę z Tychów do Sosnowca i z powrotem oraz z Gdyni do Tczewa.

Pociąg będzie kursował na dwóch trasach: Gdynia-Tczew-Gdynia oraz Tychy-Sosnowiec-Tychy.  Czas przejazdu zajmie ok.1,5h. Tyski Pociąg Świąteczny Kompanii Piwowarskiej będzie złożony z trzech wagonów pełnych różnorodnych atrakcji – poinformowała portal nakolei.pl Ewa Surmacz z Kompanii Piwowarskiej.

Świąteczny pociąg Tyskie

Jak wspomina portal nakolei.pl początkowo Tyskie chciało wyruszyć w trasę po Polsce parowozem Ty42, ale plany pokrzyżowała pandemia. Przy współpracy z PKP Intercity w 2021 r. świąteczny pociąg składał się z lokomotywy EU160-007 i dwóch wagonów. W środku znajdowało się świąteczne wnętrze.

W tym roku organizatorzy podróży nie zdradzają szczegółów co do wyglądu tegorocznego świątecznego pociągu.

Bilety na pociąg Tyskie

Bilety na niepowtarzalną podróż można wygrać w konkursie. Zasady są proste. Wystarczy kupić Tyskie Gronie lub Tyskie Zero, zarejestrować paragon na stronie www.tyskie.pl i odpowiedzieć na pytanie konkursowe.

Wśród uczestników zostaną rozlosowane bilety na świąteczną podróż razem z Tyskim

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE