Zbiórka żywności do paczek wielkanocnych w Mysłowicach

i

Autor: Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Nasze Mysłowice Zbiórka żywności do paczek wielkanocnych w Mysłowicach

Świąteczne paczki dla ubogich i bezdomnych. W Mysłowicach trwa zbiórka żywności

2021-03-09 14:02

Po raz kolejny Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Nasze Mysłowice chce przygotować świąteczne paczki dla najbardziej potrzebujących mieszkańców Mysłowic. W większości placówek oświatowych na terenie miasta ustawione zostały specjalne pojemniki, do których można wrzucać żywność potrzebną do stworzenia paczek.

Przed nami kolejne Święta Wielkanocne w czasie pandemii. Wszystko wskazuje na to, że podobnie jak w ubiegłym roku nie będzie tradycyjnego, wspólnego śniadania wielkanocnego dla potrzebujących w Mysłowicach. Posiłki zostaną zawiezione do ich domów.

Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Nasze Mysłowice chce też przygotować dla nich świąteczne paczki. W wielu punktach miasta ustawione zostały specjalne pojemniki do których można wrzucać produkty potrzebne do ich stworzenia.

Może to być kasza, mąka, makaron, przetwory owocowe, puszki oraz słodycze.

- Taki zwyczaj jest nasz polski, że jak są święta to zawsze wydajemy najwięcej pieniędzy. Więc dajmy trochę radości tym, którzy nie mogą sobie pozwolić nawet na niewiele. Ponieważ Stowarzyszenie ma swoją siedzibę na parafii i tam jest niewielka salka i żeby każdy mógł się dołożyć do zbiórki utworzyliśmy bardzo dużo punktów, gdzie można przynieść żywność - powiedział nam prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych Nasze Mysłowice Piotr Olszowski.

Zbiórka żywności odbywać się będzie też w każdy weekend w sklepach Tesco. Kosze wystawiane tam będą od czwartku do soboty do końca marca.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Roboty nauczyły się tańczyć | ESKA XD - Mobmania #15