Świąteczna zbiórka żywności w Mysłowicach

i

Autor: Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Nasze Mysłowice Świąteczna zbiórka żywności w Mysłowicach

Świąteczna zbiórka żywności w Mysłowicach. Powstaną z niej paczki dla potrzebujących

2021-12-01 15:24

Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Nasze Mysłowice chce przygotować świąteczne paczki dla osób potrzebujących. W wielu punktach miasta ustawione zostały specjalne pojemniki, do których można wrzucać produkty potrzebne do ich stworzenia.

Chodzi o produkty spożywcze z długim terminem ważności i niewymagające przechowywania w lodówce. Może to być kasza, mąka, makaron, przetwory owocowe, czy puszki.

- Też bardzo prosimy jak to w święta trochę luksusu chcemy przekazać tym osobom samotnym i najuboższym. Dobrze byłoby gdyby pojawiła się kawa, słodycze. Paczki dla dzieci są specjalnie robione. Tam nie dajemy produktów spożywczych tylko same słodycze i jakieś maskotki. Także o to prosimy - powiedział nam Piotr Olszowski ze Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych Nasze Mysłowice.

Produkty potrzebne do stworzenia paczek świątecznych zostawiać można w 12 placówkach oświatowych w Mysłowicach. Ich lista dostępna jest na stronie internetowej Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych Nasze Mysłowice.

Zbiórka potrwa do 17 grudnia.

Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Nasze Mysłowice zbiórkę produktów spożywczych potrzebnych do stworzenia paczek prowadzi od czterech lat. Trafiają one do najuboższych i samotnych. Dostarczane są też do schroniska dla bezdomnych mężczyzn oraz do osób bezdomnych żyjących w przestrzeni publicznej np w szałasach.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"