Superbohaterowie umyją szpitalne okna. Akcja Alpiniści dla WOŚP

2022-01-20 14:49
Alpiniści dla WOŚP
Autor: Media społecznościowe Alpiniści dla WOŚP

Już w ostatni weekend stycznia rusza akcja "Alpiniści dla WOŚP". Superbohaterowie będą myć szpitalne okna, aby wywołać uśmiech na twarzach dzieci. To ogólnopolskie wydarzenie, które również odbędzie się na Śląsku.

Inicjatywa oraz pomysł na powstanie akcji narodził się w Trójmieście, gdzie kilku znajomych postanowiło wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Swój pomysł opisali na mediach społecznościowych, dzięki czemu uzyskali spore grono odbiorców oraz ludzi chętnych do wzięcia udziału w akcji. Alpiniści kojarzą się z osobami, które uprawiają wysokościową wspinaczkę górską, w tym przypadku to nie tylko miłośnicy gór, ale i również osoby, które na co dzień pracują na dużych wysokościach.

Początkowo "Alpiniści" działali tylko i wyłącznie w Trójmieście, z czasem zaczęli jeździć po całej Polsce, w tym także na Śląsk. W tym roku superbohaterowie odwiedzą kilka szpitali dziecięcych między innymi w Katowicach, Chorzowie, Sosnowcu, Zabrzu czy Gliwicach.

Do akcji mogą się również przyłączyć mieszkańcy województwa śląskiego. Łukasz Cywiński koordynator katowickiej akcji zachęca, aby pod szpitale przychodziły także rodziny z dziećmi i wspierali Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

- Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby pomóc, pooglądać, pośmiać się czy nawet porzucać śnieżkami, o ile będzie śnieg. Zapraszamy rodziny z dziećmi. Dzieci najlepiej niech będą przebrane za superbohaterów czy swoje ulubione zwierzątko. Rodzice też mogą. W ten sposób sprawimy, że dzieci, które są chore i nie mogą wychodzić ze szpitala poczują tą radość życia. Zapraszamy także wolontariuszy, aby przychodzili pod szpitale i zbierali do puszek - mówi Łukasz Cywiński

Alpiniści będą na Śląsku od 28 stycznia do 30 stycznia. To właśnie w tych dniach, w kilku miastach Śląska, superbohaterowie po raz kolejny sprawią wielką radość. Poza umytymi oknami oraz uśmiechami na twarzach dzieci, osoby te zostawią także banery, które w późniejszym czasie trafią na licytację. Będą to banery, na których dzieci będą mogły stworzyć malunki, rysunki, cokolwiek. Również personel medyczny, a także wszystkie chętne osoby mogą dodać coś od siebie.

Koordynator akcji podkreśla, że nadal można zgłosić swoją chęć wzięcia udziału w przedsięwzięciu. Warunkiem jest posiadanie odpowiednich pozwoleń na wykonywanie pracy na dużych wysokościach, a także szkolenie BHP oraz doświadczenie. Po więcej informacji można napisać na facebookowej stronie "Alpiniści dla WOŚP".

Superbohaterowie już niejednokrotnie udowadniali jak wielką posiadają moc. W tym roku ich celem jest wywołanie jeszcze większego szczęścia niż w ubiegłych latach, a jak tylko sytuacja na świecie się poprawi, to z pewnością przeniosą akcje na inne krańce świata.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE