Policja

i

Autor: Radio ESKA

Wiadomości

Strzelanina w Pszczynie. Jeden z napastników trafił z obrażeniami do szpitala

30 listopada na ulicach Pszczyny doszło do wymiany ognia między agresywnymi mężczyznami. Jeden z napastników został ranny. Przewieziono go do szpitala.

Strzelanina w Pszczynie. Jedna osoba została ranna

Pszczyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie w czwartek, 30 listopada, przed godz. 16. Na osiedlu Piastów był widziany mężczyzna, który posiadał broń oraz ostrzelał szybę samochodu.

Na miejsce natychmiast podjechał patrol. Mundurowi szybko zauważyli dwóch podejrzanie wyglądających mężczyzn, którzy zaczęli przed nimi uciekać.

Kiedy nas zobaczyli, rzucili się do ucieczki i rozdzielili się. Funkcjonariusze pobiegli za mężczyzną, u którego zauważyli pistolet – informuje, w rozmowie z Polską Agencją Prasową, asp. szt. Adam Jachimczak z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Mężczyzna zaczął strzelać w kierunku policjantów, którzy również odpowiedzieli ogniem. Pościg trwał przez kilka ulic. Mundurowym w końcu udało się obezwładnić napastnika.  Podczas zatrzymania był on bardzo pobudzony i agresywny. Jak się okazało był również ranny w brzuch i został przewieziony do szpitala. 

Mundurowym udało się również zatrzymać drugiego z mężczyzn, który jak się okazało, był pijany.

Jak przetrzeźwieje - podejrzewam, że nie wcześniej niż jutro – będziemy z nim rozmawiać i przesłuchiwać. On nie miał broni, natomiast kilka dni temu wyszedł z więzienia. Ma 36 lat, a mężczyzna w szpitalu 40 – powiedział PAP asp. szt. Jachimczak.

Nikt z policjantów ani przechodniów nie został ranny.