Strażacy z Katowic pomogli schorowanemu koniowi

i

Autor: Facebook/Ochotnicza Straż Pożarna w Katowicach-Szopienicach

Nietypowa interwencja

Strażacy z Katowic pomogli schorowanemu koniowi

Katowiccy strażacy pomogli schorowanemu koniowi, który nie mógł wstać. Teraz pod opieką właścicieli i weterynarza zwierzę nabiera sił.

Strażacy z Katowic pomogli schorowanemu koniowi

Ochotnicza Straż Pożarna w Katowicach-Szopienicach została zadysponowana w nocy z piątku na sobotę (24/25 marca), aby... pomóc koniowi w stadninie przy ul. Kocura. 

- Po dotarciu na miejsce zastępów i rozpoznaniu ustalono, że schorowany koń nie ma siły wstać i właściciele proszą o pomoc - informują na Facebooku Ochotnicza Straż Pożarna w Katowicach-Szopienicach.

Zdecydowano, że najlepszym sposobem, żeby pomóc zwierzęciu, będzie zadysponowanie Ciężkiego Samochodu Ratownictwa Technicznego. 

W efekcie konia udało się postawić i pod opieką właścicieli i weterynarza nabiera sił. Działania zakończono o godzinie 6 - dodają przedstawiciele OSP w Szopienicach. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE