Straszne wykopaliska w Bytomiu! Kościół św. Ducha oczami archeologa!

2022-05-25 14:21

Jakie tajemnice skrywa Bytom? Co znajduje się pod powierzchnią ulic, które codziennie przemierzamy? Kim byli mieszkańcy Bytomia chowani na cmentarzu, znajdującym się obok kościoła św. Ducha? Odpowiedzi na to pytanie na nowej wystawie Kościół Świętego Ducha oczami archeologa.

„Kościół Świętego Ducha oczami archeologa” – to unikatowa wystawa, ukazująca bogactwo archeologiczne naszego regionu, które od jutra można oglądać w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu.

- Przedmioty ruchome, które zostały wydobyte w trakcie badań, ceramika naczyniowa, monety, zabytki metalowe nie związane z numizmatyką, ale równie ciekawe, bo dwie plomby, aplikacje odzieżowe i wiele innych. Oprócz tego fragmenty kości zwierzęcych, zostanie zaprezentowany także jeden z pochówków znalezionych w bardzo dramatycznych okolicznościach z grobu nr 2 - mówi Jarosław Święcicki kustosz wystawy.

Na wystawie zaprezentowane zostaną najciekawsze zabytki, m.in. monety pochodzące z czasów Jagiellonów, z ostatniego roku panowania króla Stefana Batorego. Greszel Fryderyka II czy guzik o charakterze wojskowym. Kościół św ducha oczami archeologa można oglądać do 30 listopada.

Aleksandra Grochowska

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE