Stop Depresji w Mikołowie

2021-02-23 13:45

Mikołów włącza się w kampanię Fundacji ITAKA: Stop Depresji. To wszystko w ramach Światowego Dnia Walki z Depresją. W mieście potrwa tydzień świadomości o depresji, będzie można skorzystać z specjalnego telefonu zaufania i porozmawiać z psychologiem.

Prokurator o wypadku śmigłowca w Studzienicach

23 lutego przypada Światowy Dzień Walki z Depresją. Antydepresyjny Telefon Zaufania Fundacji ITAKA dzwoni już od 19 lat. A od 2011 roku Fundacja prowadzi kampanię: Stop Depresji. – Celem kampanii antydepresyjnej Fundacji ITAKA jest zwrócenie uwagi na depresję jako chorobę, która dotyka zarówno kobiety jak i mężczyzn. Nasza akcja ma uświadomić, że depresji można zapobiegać a jeśli jest już chorobą, trzeba ją leczyć- mówi Przewodnicząca RM w Mikołowie- Katarzyna Syryjczyk-Słomska.

I dlatego Mikołów po raz pierwszy postanowił przyłączyć się do kampanii. Zaproszono instytucje, organizacje i stowarzyszenia do wspólnych działań na rzecz walki z tą groźną chorobą, która z roku na rok przybiera na sile i zbiera coraz większe żniwo.

– Chcemy aby wśród mikołowian wzrosła świadomość o depresji, czymjest ta choroba, jak ją leczyć, jak i gdzie zdiagnozować, gdzie szukać pomocy. O tym wszystkim będziemy informowali do końca lutego. Zrobimy to za pomocą Internetu, specjalnych broszur, organizujemy też spotkania z psychologami- wyjaśnia Katarzyna Syryjczyk-Słomska.

W czasie kampanii poruszone zostaną zagadnienia dotyczące depresji po porodowej, tej, która coraz częściej dopada dzieci i młodzież a także depresja u seniorów.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE