Sprawdziany i kartkówki grozy! Nauczyciele pokazali, co piszą uczniowie

Koniec roku szkolnego to dobry czas na podsumowania. Nauczyciele podzielili się kartkówkami i sprawdzianami szkolnymi, jakie pisali ich uczniowie. Trzeba przyznać, że stan wiedzy jest tragiczny. Ale za poczucie humoru należy się ocena bardzo dobra. Jak sądzicie? Zobaczcie zdjęcia

Sprawdziany i kartkówki szkolne

W ostatnich dniach czerwca w szkołach trwała gorączkowa walka o jak najlepsze stopnie na świadectwach. Wielu nauczycieli zapowiadało sprawdziany i kartkówki, których pozytywna ocena ważyła na ostatecznym stopniu z danego przedmiotu szkolnego. Niektórzy nauczyciele korzystali z gotowych wzorów klasówek, ale wielu było takich, którzy pytania opracowywali samodzielnie.

O ile z rozwiązywaniem testów uczniowie nie mieli większych problemów, niektórzy z nich całkowicie polegli na tradycyjnych klasówkach, na których trzeba było wykazać się szerszą wiedzą.

- Halo! Czy jest tu słownik ortograficzny? – dowcipkują nauczyciele, pisząc komentarze na kartkówkach uczniów.

Przy czym sami czasami piszą z błędami. Taki błąd ortograficzny również pokazujemy w galerii zdjęciowej.

  • 1. Jak są zasilane rzeki? - Elektrycznie.
  • 2. Watykan leży w Izraelu.
  • 3. Jezus był Arabem.

Kolejny humor geograficzny. Moim faworytem jest numer 1:) Wypociny uczniów z klasy 7 SP - pisze kolejny nauczyciel.

Uczniowie niezrażeni swoim brakiem wiedzy, próbują nadrabiać humorem. Wielu z nich ratuje się wręcz błagając nauczycieli o lepsze potraktowanie i wymyśla powody nieprzygotowania do klasówek i sprawdzianów. A to ból brzucha, a to głośna muzyka za ścianą przez całą noc.

Niektórzy uczniowie dają bardzo zabawne odpowiedzi, zdając sobie sprawę, że nie zdołają odpowiedzieć poprawnie. 

Przykładem jest uczeń, który na pytanie matematyczne: „Z beczułki zawierającej 6 7/20 kwarty miodu Zagłoba wypił 5 3/5 kwarty. Ile miodu zostawił dla pana Michała?” odpowiedział: „Nic, bo jest skąpy”.

Zobaczcie najśmieszniejsze sprawdziany i klasówki szkolne

Prezentujemy je w galerii zdjęciowej

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE