Sosnowiecki MOPS poszukuje rodzin zastępczych

i

Autor: pixabay Sosnowiecki MOPS poszukuje rodzin zastępczych

Sosnowiecki MOPS poszukuje rodzin zastępczych. Ich zadaniem będzie opieka nad dziećmi i stworzenie im prawdziwego domu

2021-12-27 13:11

Ukazał się spot promujący rodzicielstwo zastępcze w Sosnowcu. Dodatkowo w najbliższym czasie do rąk mieszkańców trafi specjalny informator przybliżający tematykę pieczy zastępczej.

W Sosnowcu jest obecnie 350 dzieci w pieczy zastępczej. 214 z nich przebywa w 174 rodzinach spokrewnionych. W mieście funkcjonuje 17 rodzin zastępczych zawodowych i 52 niezawodowe.

- Ustawa o pieczy zastępczej przewiduje, że dzieci do 10 roku życia powinny w sytuacjach trudnych, gdzie rodzice biologiczni nie sprawują należytej opieki zostać nie w ośrodku opiekuńczo-wychowawczym tylko trafiać właśnie do rodzin zastępczych. Tam właśnie z punktu psychologicznego szczególnie dla małego dziecka jest łatwiejsze przejście tej traumatycznej sytuacji. Dlaczego? Ponieważ tu w tym momencie ma namiastkę rodziny - powiedział nam rzecznik sosnowieckiego MOPS Marek Kopczacki.

Rodzicami zastępczymi mogą zostać osoby będące w zawiązku małżeńskim, ale również samotne, które spełnią odpowiednie wymagania.

Potencjalni rodzice nie mogą być karani, muszą przejść badania psychologiczne i kilkumiesięczne szkolenie.

Dopiero po jego zaliczeniu mogą zostać rodziną zastępczą niezawodową. Jeśli dobrze sobie radzą mogą stać się zawodową rodziną zastępczą.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE