Sosnowiecka drogówka chwali kierowców. Jeżdżą wolniej i ostrożniej

2022-11-24 12:54
Kierowcy w Sosnowcu jeżdżą wolniej
Autor: Policja w Sosnowcu Kierowcy w Sosnowcu jeżdżą wolniej

Kierowcy jeżdżący po ulicach Sosnowca zdjęli nogę z gazu - tak ocenia sosnowiecka drogówka. W mieście odnotowano dużo mniejszą liczbę utraconych praw jazdy z powodu przekroczenia prędkości.

Kierowcy wyraźnie zwolnili też w rejonie przejść dla pieszych.

- Da się zauważyć to, że w rejonie przejść dla pieszych kierowcy zaczęli zwalniać, zaczęli być bardziej ostrożni, zaczęli większą uwagę zwracać na prędkość. Jak również zwracają uwagę, by nie popełniać wykroczeń przynajmniej w tych miejscach gdzie są piesi widoczni - powiedział nam Tomasz Wrodarczyk z Wydziału Ruchu Drogowego Policji w Sosnowcu.

Policjanci w rejonie przejść dla pieszych zauważyli sporo niebezpiecznych sytuacji wynikających z tego, że kierowcy pieszych nie widzą.

- Mamy okres jesienno-zimowy, jest niesprzyjająca aura, deszcz, opady śniegu, deszczy ze śniegiem. Ludzie na przejściach są momentami słabo widoczni, no i zdarzają się w związku z tym potrącenia na przejściach - dodaje Tomasz Wrodarczyk.

Dlatego policjanci apelują do pieszych, by nosili elementy odblaskowe.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE