Sosnowiec w latach 60. ubiegłego wieku na filmowej taśmie. Zobacz jak kiedyś wyglądał

2022-11-23 15:27
 Sosnowiec z drugiej połowy lat 60. ubiegłego wieku
Autor: GVMEgroup YouTube Sosnowiec z drugiej połowy lat 60. ubiegłego wieku

Na kanale YouTube GVMEgroup został opublikowany film przedstawiający Sosnowiec najprawdopodobniej z drugiej połowy lat 60. ubiegłego wieku. Na nagraniu można zobaczyć jak kiedyś wyglądało miasto, a także jak kiedyś ubierali się mieszkańcy Zagłębia.

Użytkownik, który zamieścił film na platformie YouTube zwraca uwagę, że na nagraniu widać „pomnik czynu rewolucyjnego”, co może świadczyć o tym, że zdjęcia zostały zrobione w drugiej połowie lat 60. XX wieku.

Biorąc pod uwagę datę odsłonięcia "pomnika czynu rewolucyjnego" - 1967, zakładam że większość zdjęć filmowych pochodzi z drugiej połowy lat 60 tych. Na 4 minutowej składance możemy zobaczyć ówczesne centrum z przechodniami, nowe budownictwo mieszkaniowe, obiekty rekreacyjno-sportowe i sam pomnik podczas prac wykończeniowych – informuje użytkownik, który zamieścił film w serwisie.

Zobacz zdjęcia Sosnowca z lat 60.

Zobacz Sosnowiec z lat 60. na filmie

Historia Sosnowca w PRL

Najbliżej daty, z której pochodzi nagranie, to w 1964 roku zaczął działać nowy budynek Szpitala Miejskiego nr 1, przy ulicy Zegadłowicza. Następnie w 1967 roku ulicami Sosnowca przejechał prezydent Francji Charles De Gaulle, którego z radością witali mieszkańcy Sosnowca. Później w 1968 odsłonięto Pomnik Czynu Rewolucyjnego.

W 1975 roku do Sosnowca dołączono: Kazimierz Górniczy, Klimontów, Porąbka, Zagórze i Maczki.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE