Układ drogowy wokół Zagłębiowskiego Parku Sportowego w Sosnowcu (wizualizacja)

i

Autor: UM Sosnowiec Układ drogowy wokół Zagłębiowskiego Parku Sportowego w Sosnowcu (wizualizacja)

Sosnowiec: Powstaną trzy ronda przy Zagłębiowskim Parku Sportowym

2022-10-24 13:36

Ponad 35 milionów złotych kosztować będzie przebudowa układu drogowego wokół Zagłębiowskiego Parku Sportowego w Sosnowcu. Na tych zmianach mają zyskać wszyscy - od kierowców po pieszych.

Drogowa rewolucja przy Zagłębiowskim Parku Sportowym

Choć Zagłębiowski Park Sportowy w Sosnowcu jest już praktycznie gotowy, to nie koniec inwestycji na tym terenie. Teraz czekają nas jeszcze inwestycje drogowe, które mają docelowo upłynnić ruch w tym rejonie. Wybudowane zostaną tam trzy ronda, będzie nowa nawierzchnia, kilkanaście przejść dla pieszych, drogi rowerowe, chodniki i miejsca parkingowe.

Pierwsze rondo powstanie przy ulicy Zaruskiego, a drugie w miejscu obecnego skrzyżowania ulicy Zaruskiego oraz Komorowskiego. Trzecie rondo - turbinowe, zastąpi sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ul. Komorowskiego oraz alei Blachnickiego.

- Rewolucja zacznie się już na przełomie października i listopada od zerwania asfaltu i pierwszych wykopów na ulicy Zaruskiego od ronda Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w kierunku skrzyżowania z ulicą Komorowskiego. Na tym odcinku po prawej stronie chodnik powstanie, powstaną tam również miejsca postojowe, a po drugiej stronie od strony Parku Środulskiego dobudujemy drogę rowerową - powiedział nam Rafał Łysy z Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

Ogromne zmiany będą również dotyczyć ulicy Komorowskiego. Według informacji z UM W Sosnowcu, ulica ma się rozpoczynać i kończyć rondem. Po obu stronach ulicy zostaną wybudowane nowe chodniki. Projekt uwzględnia również budowę drogi rowerowej na całym odcinku, czyli powstanie łącznik pomiędzy ulicami Zaruskiego oraz al. Blachnickiego. Mało tego, od skrzyżowania z ulicą Kisielewskiego rowerzyści będą mieli do wykorzystania drogę po obu stronach ul. Komorowskiego, do skrzyżowania z aleją Blachnickiego.

Przybędzie również ok. 50 miejsc parkingowych. Zwiększy się też liczba przejść dla pieszych. Zamiast dwóch będzie ich pięć, każde z azylem oraz doświetleniem.

Prace kosztować mają ponad 35 milionów złotych. Ich zakończenie przewidziano na kwiecień 2024 roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE