Zabójstwo w Tworogu

i

Autor: Przemysław Gluma/Super Express

Zbrodnia

Tworóg. Zabił Karolinę z zimną krwią. Otrzymała ciosy siekierą w głowę. Nowe wstrząsające szczegóły

W styczniu tragedia, do której doszło na jednej z posesji w Tworogu, wstrząsnęła całym Śląskiem. W pomieszczeniu gospodarczym policjanci znaleźli zwłoki 30-letniej Kobiety. Tego samego dnia zatrzymano podejrzanego. Okazał się nim partner kobiety. Prokuratura zleciła wykonanie sekcji. Wyniki autopsji szokują.

Zabójstwo w Tworogu. Karolina zginęła od ciosów siekierą

23 stycznia 2024 roku miejscowością Tworóg w powiecie tarnogórskim wstrząsnęła wielka tragedia. Na terenie jednej z posesji - w garażu policjanci ujawnili zwłoki młodej kobiety. O morderstwie służby poinformował sam potencjalny sprawca. W jednym z pomieszczeń gospodarczych znaleziono ciało 30-letniej Karoliny O. Tuż obok niej leżała zakrwawiona siekiera.

Podejrzany jeszcze tego samego dnia został aresztowany. Okazał się nim Grzegorz O. - partner Karoliny, który jest też bratem byłego męża nieżyjącej kobiety. Mężczyzna nadużywał alkoholu, był też agresywny. W 2023 roku napadł na sklep. Bronią pneumatyczną groził ekspedientce i żądał pieniędzy. Teraz prokuratura ujawniła wyniki sekcji zwłok kobiety.

Jak informuje w rozmowie z "Dziennikiem Zachodnim" prokurator Beata Huras, szefowa tarnogórskiej prokuratury, przyczyną śmierci kobiety było minimum trzykrotne uderzenie kobiety obuchem siekiery w głowę.  Policjanci znaleźli narzędzie zbrodni obok ciała kobiety.

Prokurator przedstawił Grzegorzowi O. zarzut zabójstwa. Mężczyzna przyznał się do zbrodni i złożył obszerne wyjaśnienia, jednak dla dobra śledztwa, prokuratura nie ujawnia tych wyjaśnień. Jak udało się ustalić naszej redakcji, mężczyzna w trakcie zabójstwa był pod wpływem alkoholu i środków odurzających.

Najsłynniejsi seryjni mordercy PRL

Pytanie 1 z 10
Karol Kot, krakowski morderca z lat 60. nazywany był...