Sosnowiec: 11-latek zmarł w domu dziecka. Udusił się pionkiem. Znamy wyniki sekcji zwłok

2020-02-13 14:32 RED
Sosnowiec: 11-latek zmarł w domu dziecka. Udusił się pionkiem. Znamy wyniki sekcji zwłok
Autor: pixabay.com

Uduszenie było przyczyną śmierci 11-letniego Piotrka, który zmarł w zeszły piątek w domu dziecka w Sosnowcu. Malec bawił się razem ze swoim rodzeństwem. W pewnym momencie zaczął się dusić. Opiekunowie próbowali mu pomóc, ale było za późno. Chłopiec zmarł. Znamy już wyniki sekcji zwłok 11-latka. W jego tchawicy znaleziono pionek do gry planszowej.

Tragiczna śmierć 11-latka w domu dziecka. Udusił się pionkiem

Znamy przyczynę śmierci 11-letniego Piotrka. Chłopiec zmarł w zeszły piątek, 7 lutego w domu dziecka w Sosnowcu. Udusił się pionkiem do gry planszowej. To był nieszczęśliwy wypadek.

- Ujawniono w tchawicy dziecka pionek do gry planszowej – przyczyną zgonu jest uduszenie – powiedział PAP po przeprowadzonej w czwartek sekcji zwłok zastępca szefa Prokuratury Rejonowej Sosnowiec-Północ Michał Łukasik.

Jak podkreślają śledczy, działania prokuratorów prowadzone jest w dwóch kierunkach. Śledczy sprawdzą czy nie doszło do nieumyślnego spowodowania śmierci chłopca oraz czy nie doszło do narażenia go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia.

- Kwestia bezpośredniego przyczynienia się do śmierci dziecka wyjaśniła się po opinii sekcyjnej, ale w dalszym ciągu będziemy badać kwestię nadzoru i opieki nad dzieckiem. W tym zakresie czynności w dalszym ciągu będą podejmowane - zaznaczył prok. Łukasik w rozmowie z PAP.