Śniegu za oknem nie ma. Ale jeszcze w tym tygodniu to się zmieni

2023-01-16 14:44
Tramwaj ZTM zimą
Autor: ZTM

Jeszcze miesiąc temu miasta i mieściny Śląska i Zagłębia były przykryte grubą warstwą śniegu. Wszystko zaczęło topnieć na krótko przed świętami Bożego Narodzenia, a Nowy Rok powitał nas temperaturą w okolicach 10 ℃ na plusie. Taki stan rzeczy już niedługo się zmieni.

Damian Dąbrowski, naczelny śląski meteorolog przewiduje, że w najbliższych dniach wrócą opady śniegu. Temperatura od poniedziałku do środy ma stopniowo spadać, a w nocy zacznie pojawiać się mróz. Wtedy krajobraz za oknem znów ma szansę stać się biały.

Ocieplenie, jakiego byliśmy świadkami w pierwszej połowie stycznia, wynika z ciągłego napływu powietrza polarno-morskiego znad Atlantyku. Dąbrowski przewiduje, że ten napływ ustanie na przełomie drugiej i trzeciej dekady stycznia.

Nad województwo śląskie dotrze chłodniejsze powietrze, a temperatura za dnia będzie balansować w okolicach zera. "Tym samym wróci termiczna zima" - zapowiada Dąbrowski.

Jeśli mowa o szczegółach, temperatura z poniedziałku na wtorek spadnie za dnia o jeden stopień, natomiast już we wtorek nocą opadnie poniżej zera. Odczuwalna temperatura może być jeszcze niższa, ponieważ w tym tygodniu mogą wystąpić wiatry umiarkowane. Spadnie ciśnienie, a już od wtorku prognozuje się opady.

- W każdym razie na pewno nie musimy obawiać się siarczystych mrozów w najbliższym czasie - zaznacza Dąbrowski.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE