Służby zabrały psy i koty z domu w Rybniku. Były trzymane w bardzo złych warunkach

2022-10-26 12:51

We wtorek 25 października około godz. 14:30 policja wraz z z lekarzem weterynarii, pracownikami Urzędu Miasta w Rybniku oraz wolontariuszami Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami interweniowali podczas odbierania kilkudziesięciu psów i kotów.

Do interwencji doszło w jednym z domów na Osiedlu Północ w Rybniku. Służby otrzymały zgłoszenie dotyczące niewłaściwej opieki nad kilkudziesięcioma psami i kotami pod tym adresem. Kiedy mundurowi przyjechali na miejsce, przed ogrodzeniem zastali pracowników Urzędu Miasta w Rybniku oraz wolontariuszy Towarzystwa Opieki nad Zwierzątkami. Posesja była zamknięta. Na miejsce wezwano straż pożarną i podjęto decyzję o siłowym wejściu na teren parceli. Kiedy stróże prawa wraz z wolontariuszami weszli do środka, właściciele domu wyszli na zewnątrz. Na miejsce przyjechał lekarz weterynarii, który oświadczył, że warunki bytowania zwierząt są niewłaściwe, a przetrzymywane psy znajdują się w okolicznościach zagrażających ich życiu i zdrowiu.

Zwierzęta zostały odebrane właścicielom:  kobietom w wieku 32 i 54 lat oraz 56-letni mężczyźnie. Łącznie odebrano im 37 psów i 8 kotów, które trafiły do okolicznych schronisk. Dzisiaj zostaną odebrane kolejne czworonogi. Teraz śledczy ustalają, czy pod tym adresem dochodziło do znęcania się nad zwierzętami. Za to przestępstwo grozi do 3 lat więzienia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE