Śląskie. Gwałtowna ulewa w Sosnowcu! Zalane ulice miasta. Parking przed marketem pod wodą [ZDJĘCIA, WIDEO]

2022-08-28 20:09
Burze na Śląsku
Autor: Facebook.com/mat. policji

W niedzielę po południu strażacy w woj. śląskim odnotowali ponad 280 zgłoszeń związanych z intensywnymi opadami deszczu – podała straż pożarna. Najwięcej zgłoszeń, blisko 100, spłynęło z Sosnowca.

Burza i gwałtowne opady deszczu na Śląsku! Od godz. 15 do godz. 18. w związku z burzami i opadami na terenie woj. śląskiego straż pożarna interweniowała 282 razy - przekazała rzeczniczka śląskiej straży pożarnej mł. bryg. Aneta Gołębiowska.

- Najwięcej interwencji prowadzono na terenie: Sosnowca: 96, pow. będzińskiego: 44, Dąbrowy Górniczej: 39, pow. zawierciańskiego: 33 i pow. myszkowskiego: 26 – dodała rzeczniczka.

Działania strażaków dotyczą głównie pompowania wody z zalanych niższych kondygnacji budynków, posesji i dróg. Jak wynika ze zdjęć publikowanych w mediach społecznościowych, występowały utrudnienia w przejeździe m.in. drogą krajową nr 94, zalany został też częściowo parking przylegającego do tej trasy centrum handlowego – z pojedynczymi samochodami.

"To była ogromna ulewa. Wszystkie służby pracują na maksimum swoich możliwości. Miejski Zakład Usług Komunalnych ściąga dodatkowe ekipy do pracy. Uważajcie na siebie” – napisał na swoim facebookowym profilu prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Najnowsze ostrzeżenia przed burzami z gradem - wydane w niedzielę rano przez Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie – obowiązuje tego dnia na całym terenie woj. śląskiego. Burz można było spodziewać się od godz. 15. na całym jego obszarze, a od 12. – w jego południowej części.

Dla minionej doby IMGW też wydał m.in. ostrzeżenie przed burzami w woj. śląskim. W niedzielę rano służby kryzysowe wojewody śląskiego informowały, że w związku z nim nie odnotowano istotnych zdarzeń.

Sosnowiec: Tragiczna śmierć 13-letniego Filipa. Zginął w tajemniczych okolicznościach
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE