Śląskie: Chwile grozy podczas grzybobrania. 89-latek zgubił się w lesie. Policjanci szukali go przez cztery godziny

2021-09-22 13:30
Śląskie: Chwile grozy podczas grzybobrania. 89-latek zgubił się w lesie. Policjanci szukali go przez cztery godziny
Autor: pexels Zdjęcie poglądowe

Przez cztery godziny policjanci szukali 89-latka z Bytomia, który wybrał się na grzyby do lasu w Krupskim Młynie. Senior został odnaleziony nad ranem dzięki pracownikowi ochrony jednej z firm.

Senior był wyziębiony, ale nie doznał żadnych obrażeń – podała w środę bytomska policja.

We wtorek tuż przed północą dyżurny bytomskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zaginięciu starszego mężczyzny. Jego zaniepokojona żona poinformowała, że 89-latek rano wyszedł z domu, mówiąc że wybiera się na grzyby. Mężczyzna nie miał przy sobie telefonu komórkowego i nie powiedział, do którego lasu się wybiera.

"Mundurowi ustalili, że wcześniej odwiedzał lasy w okolicy Krupskiego Młyna. Dlatego po dokonaniu sprawdzeń w bytomskich szpitalach, w izbie wytrzeźwień, okolic dworca autobusowego, kolejowego i przystanków, policjanci udali się również w tereny leśne okolic Krupskiego Młyna" - opisują policjanci.

Do poszukiwań włączyli się również mundurowi z Tarnowskich Gór i Lublińca. O zaginięciu została powiadomiona także Straż Ochrony Kolei, której funkcjonariusze sprawdzali okolice szlaków kolejowych.

"Przed czwartą rano pracownik ochrony pilnujący zakładu w Krupskim Młynie zaniepokojony szczekaniem psa postanowił sprawdzić teren przylegający do firmy. W krzakach, przy lesie usłyszał wołanie o pomoc i zobaczył starszego mężczyznę. Jak się później okazało, był to zaginiony senior z Bytomia" - podała policja. Starszy mężczyzna był wyziębiony i zdezorientowany, ale nie doznał żadnych obrażeń i szczęśliwie wrócił do domu.

Śląska policja podkreśla, że niemal każdego dnia przyjmuje zgłoszenia o zaginięciach osób podczas grzybobrania. Policjanci apelują o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności. Zalecają, by na grzyby nie wybierać się w pojedynkę i informować bliskich o miejscu, do którego się ktoś wybiera. Kontrolujmy i zapamiętujmy punkty odniesienia, elementy charakterystyczne w danym terenie, aby bez problemu znaleźć drogę powrotną do miejsca, z którego wyruszyliśmy; zabierzmy ze sobą naładowany telefon komórkowy oraz latarkę, które w momencie zagubienia w lesie mogą okazać się bardzo pomocne – apelują mundurowi.

Bezczel nie żyje
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE