Śląskie: Chwile grozy na stacji Orlen. Ciężarówka najechała na zbiornik z gazem. Doszło do rozszczelnienia

2021-07-29 8:30
Śląskie: Chwile grozy na stacji Orlen. Ciężarówka najechała na zbiornik z gazem. Doszło do rozszczelnienia
Autor: Adrian PL/Google Maps Pracowicy stacji w Sławkowie musieli zostać ewakuowani

Do bardzo groźnej sytuacji doszło w nocy z środy na czwartek w Sławkowie (powiat będziński). Na stacji PKN Orlen doszło do rozszczelnienia zbiornika z gazem. Ewakuowano pracowników i zamknięto mieszczącą się obok drogę.

Do bardzo groźnej sytuacji doszło w nocy z 28 na 29 lipca na terenie stacji PKN Orlen przy drodze DK94 w Sławkowie (powiat będziński). Jak podaje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego o godz. 01:48 na stacji doszło do rozszczelnienia zbiornika z gazem w wyniku najechania na niego przez pojazd ciężarowy. Droga DK94 została zamknięta w obu kierunkach. Policja zorganizowała objazdy.W sumie ewakuowano 2 pracowników stacji.

- Okoliczna ludność również została poinformowana o możliwości ewakuacji z domów. Najbliższe zabudowania znajdowały się ok 350 m od stacji. O godz. 02:53 zagrożenie zostało opanowane, zakręcono zawór przy zbiorniku. O godz. 05:17 odblokowano ruch na drodze - informuje w swoim najnowszym raporcie Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Zagłodzony pies wyrzucony do lasu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE