Śląskie: Agresywny mężczyzna zaatakował pracownicę sanepidu. Nie chciał dopuścić do kontroli w restauracji

2021-08-02 13:26
Śląskie: Agresywny mężczyzna zaatakował pracownicę sanepidu. Nie chciał dopuścić do kontroli w restauracji
Autor: pixabay.com Zdjęcie poglądowe

Policjanci z Bytomia zatrzymali 43-latka, który przemocą usiłował nie dopuścić do kontroli Sanepidu w restauracji. Agresywny właściciel lokalu wypychał inspektorkę ze środka restauracji. Teraz grozi mu nawet do trzech lat więzienia.

Do opisywanego zdarzenia doszło w zeszły czwartek. Policjanci dostali zgłoszenie dotyczące utrudniania przeprowadzenia kontroli w restauracji znajdującej się w dzielnicy Szombierki, przez pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bytomiu.

- Inspektorzy sanitarni sprawdzali lokal gastronomiczny pod względem czystości i przestrzegania higieny, a także przechowywania i sprzedaży żywności. Kontrola prowadzona była zgodnie z ustawowymi zadaniami z zakresu zdrowia publicznego. Przybyli na miejsce policjanci wewnątrz lokalu zastali pobudzonego mężczyznę. Jak się okazało, 43-latek szarpiąc i wypychając pracownicę sanepidu, chciał uniemożliwić dokończenia przeprowadzanej inspekcji - informuje rzecznik bytomskiej policji.

Policjanci ostatecznie zatrzymali agresywnego mężczyznę, a kontrola została przeprowadzona do końca.

Policja przypomina, że pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonujący czynności służbowe jest funkcjonariuszem publicznym. To ważne w tym kontekście, że artykuł 222 paragraf 1 Kodeksu Karnego stanowi „ kto narusza nietykalność cielesną funkcjonariusza publicznego lub osoby do pomocy mu przybranej podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3”.

Rozjechał 19-latkę? Kierowca aresztowany
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE