Śląsk: Ukrainiec uderzył pięścią w twarz ratownika medycznego, który udzielał mu pomocy

2021-04-26 9:41
Śląsk: Ukrainiec uderzył pięścią w twarz ratownika medycznego, który udzielał mu pomocy
Autor: KMP Siemianowice Śląskie Mężczyźnie grozi teraz 3 lat więzienia

Policjanci z Katowic zatrzymali 24-letniego obywatela Ukrainy, który naruszył nietykalność cielesną ratownika medycznego. Agresywny cudzoziemiec uderzył pięścią w twarz ratownika, a potem jeszcze go kopnął. Teraz grozi mu do 3 lat więzienia.

Do tego zdarzenia doszło w ostatni weekend w Siemianowicach Śląskich. Policjanci z katowickiego oddziały prewencji otrzymali pilne zgłoszenie ze szpitala miejskiego o awanturującym się mężczyźnie.

- Na miejscu okazało się, że 24-letni obywatel Ukrainy zaatakował udzielającego mu pomocy ratownika medycznego. Agresor uderzył go z pięści w twarz i kopnął - relacjonuje komisarz Tatiana Lukoszek, rzecznik prasowy siemianowickiej policji.

Ostatecznie 24-letni mężczyzna opuścił szpital w kajdankach skąd trafił prosto do policyjnego aresztu. Zatrzymany usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego. Grozi mu za to przestępstwo nawet 3 lata więzienia. Podejrzany został objęty policyjnym dozorem.

Grill – rodzaje, jaki powinien być dobry grill?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE