Wstrząsy w kopalni Bielszowice

i

Autor: pixabay.com Silne wstrząsy nastąpiły w kopalni Bielszowice

Silne wstrząsy w kopalni. W Rudzie Śląskiej, Katowicach i Chorzowie zatrzęsło blokami

2022-05-13 15:54

Silne wstrząsy odczuli dzisiaj o świcie mieszkańcy Rudy Śląskiej, Katowic i Chorzowa. Polska Grupa Górnicza potwierdza, że do wstrząsów doszło w kopalni Bielszowice. Jak wynika z danych Europejskiego Centrum Sejsmologicznego, magnituda wstrząsu odnotowanego o godzinie 4.19 wyniosła 3,2 .

Wstrząs w kopalni Bielszowice

W piątek, 13 maja 2022, w kopalni Bielszowice w Rudzie Śląskiej doszło do dwóch silnych wstrząsów. Odczuli je mieszkańcy także Katowic, Chorzowa i sąsiednich miast. Zatrzęsło domami i budynkami tak silnie, że wielu mieszkańców wpadło w popłoch.

- O 4.20 dwa wstrząsy w tzw. caliźnie filarów do przekopów w rejonie ściany 829 b w pokładzie 405. Pierwszy 9 X 10. 5J drugi 1 X 10. 8 J, na powierzchni mocno pohuśtało był odczuwalny. Na dole bez skutków - powiedział nam Tomasz Głogowski, rzecznik Polskiej Grupy Górniczej.

Jak informuje Tomasz Głogowski, wydobycie w kopalni Bielszowice zostało wstrzymane w rejonie, w którym doszło do wysokoenergetycznych wstrząsów

Wstrząs w kopalni przeraził mieszkańców

- Ja dostałam paniki. Mąż pracuje na Bielszowicach, do pracy szedł na 21.30. Obudził mnie potężny huk i cały blok latał na Modrzewiowej. Ogromny stres popłakałam się czy jest cały i zdrowy- napisała Pani Izabela w Internecie. 

Silny wstrząs odczuli również mieszkańcy powiatu mikołowskiego: Bujakowa i Paniówek.

- U nas na czwartym piętrze masakra, tyle wody z akwarium nam wylało, że szok... Dobrze że nie pękło - relacjonuje swoje odczucia po wstrząsie inna z internautek, mieszkanka Rudy Śląskiej.  

Niebezpieczne wstrząsy na Śląsku i wypadki w kopalniach

To już kolejny silny wstrząs w kopalni Bielszowice w ostatnim czasie. Przypomnijmy, że do tragedii doszło 4 grudnia, kiedy to w wyniku tąpnięcia wypadkowi uległo trzech górników. Jeden samodzielnie się uratował, drugiego uratowano po wielogodzinnej akcji, a trzeci niestety zginął. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE