Silesia Marathon 2023. Świetna pogoda i sportowa rywalizacja

i

Autor: PHOTO ART SERVICE

Silesia Marathon 2023

Silesia Marathon 2023. Zawodnicy walczą o tytuł najszybszego mieszkańca woj. śląskiego [GALERIA]

15 października 2023 roku to data, na którą czekali biegacze z całego województwa śląskiego. To właśnie dzisiaj rano rozpoczęła się 15. edycja Silesia Marathonu. Na trasie biegu ustawili się kibice, zagrzewając do walki swoich bliskich. W powietrzu unosił się duch sportowej rywalizacji, a na twarzach uczestników można było zauważyć uśmiechy. Zresztą zobaczcie sami w naszej galerii!

15. edycja Silesia Marathonu właśnie trwa. Ponad 7 tys. zawodników stanęło do rywalizacji o tytuł najlepszego biegacza na Śląsku. Uczestnicy startowali w zawodach się na trzech dystansach: półmaratonu (21 km), maratonu (42 km) i ultramaratonu (50 km).

Jako pierwsi wystartowali ultramaratończycy, którzy rozpoczęli bieg o godz. 7:30. Następnie na linii startu wstawili się maratończycy. Pierwszy start w tej kategorii odbył się o godz. 8. Z kolei o godz. 9:40 ruszyły zawody w kategorii półmaratonu.

Uczestników Silesia Marathonu przez cały czas wspierali kibice. Setki osób zebrały się na trasie, by wspierać swoich bliskich w rywalizacji. Pogoda była wręcz idealna do biegania - niebo było zachmurzone, a powietrze względnie rześkie. Nie trzeba się było martwić palącymi promieniami słońca ani duchotą.

A to wyraźnie wpłynęło na humor zawodników, którzy chętnie uśmiechali się do kibiców i do kamer. Wśród uczestników można było wyczuć ducha zdrowej rywalizacji.

W naszej galerii zobaczycie, jak bawili się kibice i uczestnicy 15. edycji Silesia Marathonu:

Najważniejsze wiadomości ze Śląska

i

Autor: Marcin Twaróg Link: https://www.eska.pl/slaskie/
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE