Uważaj! Zjedzenie tego grozi zatruciem pokarmowym

i

Autor: GIS

Zdrowie

UWAGA! Zjedzenie tego mięsa grozi poważnym zatruciem pokarmowym. Sanepid wydał ostrzeżenie

2023-09-27 19:01

UWAGA! Główny Inspektorat Sanitarny opublikował ostrzeżenie dotyczące mięsa mielonego sprzedawanego w popularnym markecie. W próbkach wykryto salmonellę. Jeśli masz to w domu, natychmiast wyrzuć!

Salmonella w mięsie mielonym w Lidlu

Ze sprzedaży w Lidlu wycofywane jest mięso mielone wołowe. A to z powodu salmonelli wykrytej w próbkach przez Główny Inspektorat Sanitarny. Groźna bakteria znajdowała się w trzech na pięć próbek. 

Dokładne dane produktu: 

Numer partii mięsa mielonego, schłodzonego, Rzeźnik, 400 g to 5508365 04011323. Termin przydatności do spożycia wskazano na 27 września 2023 roku. 

Producent: Zakład Przemysłu Mięsnego Biernacki Sp. z o.o., Golina, ul. Dworcowa 47 D, 63-200 Jarocin, weterynaryjny numer identyfikacyjny PL 30063801 WE

Wyprodukowano dla : Lidl sp. z o.o. sp. k., ul. Poznańska 48, Jankowice 62-080 Tarnowo Podgórne.

Objawy zatrucia? Skontaktuj się z lekarzem

Producent po otrzymaniu informacji o wykryciu obecności Salmonella w ww. produkcie we współpracy z dystrybutorem rozpoczął procedurę wycofania produktu z rynku i podjął natychmiast wszelkie działania mające na celu wyeliminowanie potencjalnego ryzyka zanieczyszczenia mikrobiologicznego" - podaje GIS w komunikacie. 

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Jarocinie nadzorujący producenta niezwłocznie po otrzymaniu informacji od Państwowej Inspekcji Sanitarnej podjął działania mające na celu ustalenie dystrybucji zakwestionowanej partii mięsa mielonego oraz ustalenie przyczyn wystąpienia niezgodności" - czytamy dalej. 

Spożycie produktu zanieczyszczonego pałeczkami Salmonella wiąże się z ryzykiem zatrucia pokarmowego.

Objawy salmonelli to podwyższona temperatura, bóle głowy, bóle brzucha, wymioty oraz biegunka. Pierwsze symptomy mogą pojawić się już po ośmiu godzinach, choć najczęściej obserwowane są po 12 lub 24 godzinach od momentu zakażenia.

W przypadku wystąpienia objawów zatrucia pokarmowego po spożyciu wyżej wymienionego produktu, należy skontaktować się z lekarzem.

Ostrzeżenie GIS zostało wydane 26.09.2023 r.

Źródło: gov.pl.

Salmonella w mielonym z popularnego marketu

i

Autor: gov.pl
Wiadomości ze Śląska

i

Autor: Archiwum Eski Link: https://www.eska.pl/slaskie/
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE