Rzecznik rządu: Poszkodowanym w Katowicach udzielana jest niezbędna pomoc

i

Autor: PAP/Radek Pietruszka

Rzecznik rządu: "Poszkodowanym w Katowicach udzielana jest niezbędna pomoc"

Rzecznik rządu zapewnił, że poszkodowanym w wyniku wybuchu gazu w Katowicach i ich najbliższym udzielana jest niezbędna pomoc, w tym lokalowa i psychologiczna. - W takich trudnych sytuacjach uruchamiane są procedury, które prowadzą wojewodowie - dodał Piotr Müller podczas briefingu prasowego.

Piotr Müller: W takich trudnych sytuacjach uruchamiane są procedury, które prowadzą wojewodowie

Piotr Müller, rzecznik rządu, był pytany, podczas briefingu prasowego, o wsparcie dla poszkodowanych w wyniku wybuchu w kamienicy w Katowicach. W wyniku eksplozji, do której doszło w piątek rano w budynku przy ul. Bednorza w dzielnicy Szopienice, zginęły dwie osoby. Cztery natomiast znajdują się w szpitalach.

W takich trudnych sytuacjach uruchamiane są procedury, które prowadzą wojewodowie - odpowiedział rzecznik polskiego rządu. Ponadto zapewnił, że poszkodowanym i ich najbliższym udzielana jest niezbędna pomoc, w tym lokalowa i psychologiczna.

- Co do kwestii pozostałych decyzji, to gdy dzisiaj się ten dzień zakończy, pewnie jutro będzie można mówić o dalszych czynnościach. W tej chwili jeszcze miejsce tragedii jest badane, tak, aby się upewnić, że nie ma tam nikogo innego - powiedział Piotr Müller.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE