Rysia rodzina bawi się w śniegu. Wideopułapka nagrała drapieżniki w Beskidach [WIDEO, ZDJĘCIA]

2019-12-19 9:50

Babiogórski Park Narodowy pochwalił się nagraniem z wideopułapki, na którym widać trzy wyjątkowo pięknie umaszczone rysie bawiące się w śniegu. To już kolejne wideo z fotopułapki z tymi drapieżnikami w roli głównej. Kilka tygodni temu w Beskidzie Żywieckim uwieczniono rysią mamę z młodymi. Zobaczcie filmik z uroczymi rysiami na slask.eska.pl.

Rysie w wideopułapce w Beskidach

Az trzy dorosłe rysie euroazjatyckie zostały uwiecznione na wideopułapce zastawionej w Babiogórskim Parku Narodowym. Na filmie widzimy pięknie umaszczone, cętkowane okazy wyglądem przypominające nieco lamparty czy jaguary.

To jednak nasze piękne polskie rysie, bawiące się w śniegu. Zobaczcie to niezwykłe nagranie.

To kolejne nagranie z rysiami w roli głównej w ostatnich tygodniach. Podobne wideo z fotopułapki mogliśmy obserwować niedawno za sprawą Stowarzyszenia "Wilk", które zarejestrowało w Beskidzie Żywieckim rysią mamę z aż trójką młodych. To wyjątkowe odkrycie, świadczące o tym, że rysie mają się u nas całkiem dobrze.

Ryś jest jednym z trzech dużym drapieżników, żyjących w polskiej faunie. Pozostałe dwa to oczywiście niedźwiedź oraz wilk. Rysie mogą ważyć nawet 35 kilogramów. Wyraźne cętki i rozetki to nic niezwykłego wśród karpackich rysiów, choć ich umaszczanie czasem potrafi zaskoczyć.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE