Rusza wart ponad 11 milionów zł projekt dotyczący rozbudowy e-usług w Zabrzu

2021-04-23 7:50
Rusza wart ponad 11 milionów zł projekt dotyczący rozbudowy e-usług w Zabrzu
Autor: mat.prasowe

„Podniesienie jakości treści cyfrowych oraz rozwój opartych na nich e-usług w zakresie rejestrów publicznych – geodezyjnych baz danych Miasta Zabrze”, to nazwa projektu, który na terenie Zabrza realizować będzie konsorcjum firm: IGEKA – Usługi geodezyjne i informatyczne Daniel Jasiurkowski, Przedsiębiorstwo Geodezyjno-Kartograficzne Vertical Sp. z o.o. z Żor oraz UNIMAP S.C. J. Bryk D. Malcharek z Katowic. Umowę podpisano w zabrzańskim Ratuszu 16 kwietnia.

Całkowita wartość projektu wynosi obecnie ponad 11,6 mln zł, z czego 85 proc. wyniesie dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020, Oś priorytetowa Ii Cyfrowe Śląskie, Działanie 2.1 Wsparcie rozwoju cyfrowych usług publicznych.”

Projekt ma na celu poprawę jakości danych znajdujących się obecnie w państwowym zasobie geodezyjnym i ich pełną cyfryzację, co jest warunkiem uruchomienia opartych na nich e-usług, czyli zdalnego dostępu do tych danych przez szerokie grono odbiorców. Dzięki realizacji projektu Urząd Miejski w Zabrzu będzie świadczyć dla mieszkańców e-usłuqi z dziedziny geodezji i kartografii oparte na danych geodezyjnych.

W efekcie wartej ponad 11 mln zł inwestycji znacząco rozbudowana zostanie dostępność e-usług, czyli specjalistycznych kanałów, umożliwiających za pośrednictwem Internetu przeglądanie uprzednio zmodernizowanych baz danych, składanie zamówień na mapy i inne dokumenty, realizację zdalnych płatności i udostępnienie zamówionych materiałów.

Przy pomocy e-usług możliwe będzie uzyskanie on-line niezbędnych informacji, umożliwiających obrót nieruchomościami, przygotowanie i prowadzenie inwestycji na każdym etapie, a także wspieranie działań administracji oraz jednostek zarządzających urządzeniami podziemnymi, drogami i nieruchomościami.

Rusza wart ponad 11 milionów zł projekt dotyczący rozbudowy e-usług w Zabrzu
Autor: mat.prasowe

Podpisana parę dni temu umowa bardzo nas cieszy. Realizacja tego projektu sprawi, że e-usługi, które udostępniamy mieszkańcom, będą świadczone na jeszcze wyższym poziomie. Zależy nam na tym, aby ludzie załatwiali sprawy prosto, bez długich poszukiwań i czytania skomplikowanych instrukcji. W ostatnim czasie przekonaliśmy się dobitniej niż do tej pory, jak bardzo świat cyfrowy wpływa na nasze życie i jak bardzo technologia może nam pomóc, także w załatwianiu spraw urzędowy - Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

Artykuł sponsorowany

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE