Ruda Śląska: wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Kierowca dostał wysoki mandat

i

Autor: Śląska Policja

Niebezpieczny manewr

Ruda Śląska: wyprzedzał na przejściu dla pieszych WIDEO. Kierowca dostał wysoki mandat

33-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej postanowił wyprzedzić inny pojazd, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, aby przepuścić dwóch mężczyzn. Ten manewr kierowcę Mercedesa słono kosztował. Otrzymał mandat w wysokości 1500 zł, a także 15 punktów karnych.

Kierowca ukarany za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych

W Rudzie Śląskiej, na ul. 1-go Maja, przed przejściem dla pieszych 33-letni kierowca postanowił ominąć pojazd, który zatrzymał się, żeby ustąpić pierwszeństwa pieszym. Nagranie z tego zdarzenia przesłano na skrzynkę "Stop agresji drogowej".

Policjanci z rudzkiej komendy nie mieli problemów, aby ustalić tożsamość kierowcy Mercedesa. Mężczyzna przyznał się do winy i ukarany został mandatem 1500 złotych, a na jego konto trafiło ponadto 15 punktów karnych. 

- Jednym z najniebezpieczniejszych manewrów na drodze jest omijanie pojazdu, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych w celu ustąpienia pierwszeństwa - przypominają mundurowi. W przypadku skierowania wniosku o ukaranie do sądu, kara jest jeszcze surowsza - nawet do 30 tys. złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE